Articles (مقالات)

تصویر زن دقت مرد را کم می کند

تصویر زن دقت مرد را کم می کند

بر اساس تحقیقات روانشناسان دانشگاه لیون تماشای تصاویر زنان در محیط کار از تمرکز و دقت مردان در انجام آنچه بدان مشغولند میکاهد.

این پژوهشگران از 176 تن از مردان دانشجو ی 28-18 ساله دانشگاه خواستند که در حین انجام و ارزیابی یک پروژه مالی به مجموعه ای از تصاویر نگاه کنند. به دسته ای از مردان مورد آزمایش تصاویری از طبیعت و به گروه دیگر تصاویری ا ز پوشاک و البسه و به گروه سوم تصاویری از زنان زیبا ارائه شد . از بررسی حاصل کار هر سه دسته از آزمودنی ها معلوم شد گروهی از دانشجویان که بیننده تصاویر زنان بودند کمترین دقت را در انجام وظیفه محوله داشته در حل مسئله و تصمیم گیری های خود با دشواری بیشتری مواجه بوده اند .

نتیجه جالب دیگری که این تحقیق به بررسی آن پرداخته این بوده است که میزان کاهش دقت مردان با میزان تستسترون بدن آنها را رابطه عکس دارد.

این بدان معناست که مردانی که هورمون تستسترون آنها بالاتر است بیش از مردان دیگر به علائم و نشانه های جنسی پاسخگو هستند . وسیله سنجش میزان هورمون تسستسترون در این آزمون بلندی انگشت انگشتری بوده است . گفته میشود مردانی که انگشت انگشتری آنها بلند تر از انگشت اشاره است میزان تستسترون در آنها بالاتر میباشد

اگر چه تستسترون هورمون جنسی مردانه است که تولید اسپرم ، رشد اندام جنسی و نیز صفات ثانویه جنسی در مرد مانند کلفتی صدا و رشد موی صورت و هیکل عضلانی را منجر میشود لیکن در زن نیز این هورمون به میزان کمتر از مرد یافت میشود. از آنجایی که میزان تستسترون در زن کمتر از مرد است ، انگشت انگشتری زن کوتاه تر از انگشت سبابه است ولی در زنانی که میزان این هورمون بالاست فرد علاوه بر اینکه از شکل و شمایل مردانه برخوردار میشود ، انگشت انگشتری نیز بلند تر میگردد

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram