Articles (مقالات)

رضایت بدنی و میل جنسی

 

آیا هنگام برقراری رابطه جنسی تر جیح میدهید چراغ خاموش باشد؟

آیا از استحمام مشترک با شریک جنسی احتراز میورزید؟

آیا از لمس شدن قسمتهای چاق بدن خود بوسیله شریک جنسی گریزانید؟

آیا هنگام برقراری رابطه جنسی پوزیشن هایی را انتخاب میکنید که چاقی و یا سنگینی شما کمتر به نظر آید؟

آیا در اتاق خواب خود ترجیح میدهید آینه نداشته باشید ؟

آیا از برهنه شدن در حضور شریک جنسی احتراز میورزید؟

آیا ترجیح میدهید با لباس بخوابید؟

اگر مرد هستید از سایز آلت تناسلی خود دلخورید؟

شاخص ارزش و مقبولیت اجتماعی در جوامع کنونی بیش از گذشته تناست اندام و شرایط جسمانی است . همگام با تاکید روز افزون رسانه ها ی گروهی برکاهش وزن و زیبایی اندام به همان اندازه از احساس خود ارزشمندی در افراد کاسته شده است . امروزه زنان و مردان اندکی یافت میشوند که نسبت به وزن و ویژگی های بدنی خود کم اعتنا باشند . حساسیت بیش از اندازه به سایز و شرایط بدنی پیامدهای جسمانی و روانی به دنبال دارد که از جمله تاثیرات منفی آن میتوان به افت کیفیت ارتباطجنسی در افراد و میزان رضایتمندی آنان از روابط زناشویی اشاره کرد.

تحقیقات بسیاری موکد آنند که هر اندازه افراد بیشتر از شرایط جسمانی خود نا خرسند بوده اند ، از زندگی جنسی نا موفق تر ی را نیز تجربه کرده اند. این عدم رضایت از شرایط بدنی به شکل شکایت از اضافه وزن در زنان و مردان و نیز حساسیت به اندازه آلت تناسلی در مردان گزارش شده است.

به اعتقاد محققین اضافه وزن یکی از عوامل اساسی در عدم علاقه مندی افراد به انجام رفتار جنسی و کاهش میل جنسی است جالب است بدانید که کم شدن میل جنسی در زنها اینقدر که از فاکتور وزن تاثیر میگیرد از فاکتور مهمی چون یایسگی متاثر نمیشود ! لیکن زمانی که زن خود را جذاب و متناسب ارزیابی میکند بدون توجه به فاکتور سن و کارکرد هورمون ها از زندگی جنسی خود ابراز رضایت کرده و دررفتار جنسی فعال عمل میکند.

لیکن چنانچه تحقیقات دانشگاه پن ستیت نیزتایید کرده است احساس رضایتمندی از شرایط بدنی در مرد و زن پیامد یکسان در انجام رفتارهای جنسی خطرناک در آنها ندارد ( منظور از رفتار جنسی خطرناک سکس بدون استفاده از ابزار جلو گیری و سکس با افراد متعدد و ناشناس است ) مردانی که خود را از نظر بدنی متناسب ارزیابی میکنند در انجام رفتار های جنسی ریسکی و خطرناک پیشرو تر از زنان جذاب و خوش اندام عمل میکنند. مردانی که از وضعیت بدنی خود رضایتمندند بیشتر تن به برقراری رابطه جنسی خطرناک داده و خواهان برقراری رابطه جنسی با افراد متعدد هستند و این در حالیست که چنین ویژگی در زنان موجود نیست . زنانی که خود را از نظر بدنی جذاب تصور میکنند هر چند مشکلی در پیدا کردن و برقراری رابطه جنسی ندارند لیکن کمتر تمایل به برقراری رابطه جنسی خطرناک داشته در انتخاب شریک جنسی بسیار با احتیاط عمل میکنند.

از طرفی نگرانی از اندازه آلت تناسلی مشغولیت ذهنی بسیاری از مردان است . این دلواپسی درآقایان گاه حالت وسواسگونه به خود گرفته و به شکل منبع اضطراب در آنها در میاید که خود منشا بی میلی جنسی در مرد و یا مشکلات انزال و نعوظ در آنها میشود . افرادی که به شکل افراطی نگران اندازه آلت تناسلی هستند از آنها با عنوان مبتلایان به ” سندرم کوچکی آلت تناسلی ” یاد میشود. جالب این است که ایندسته از بیماران معمولا از سایز نرمال و معمولی آلت نسبت به سایر مردان برخوردارند ( نسبت به افرادی که واقعا مشکل کوچکی آلت تناسلی دارند) جالب تر از آن این است که مردان علی رغم اینکه علت نگرانی خود را عدم توانایی از ارضا شریک جنسی خود میدانند ، 90% زنان شکایتی از اندازه آلت تناسلی مردان ندارند !

بدنبال این عدم خرسندی از شرایط بدنی عده ای از مردان به استفاده از داروها و یا ورزش های بخصوص و همچنین عمل جراحی روی میاورند که بعضا کم نتیجه بوده و صرفا از نظر ذهنی آنها را به خرسندی روانی میرسانند.

Please follow and like us:

5 thoughts on “رضایت بدنی و میل جنسی

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram