Articles (مقالات)

کجی آلت تناسلی مرد

کجی آلت تناسلی مرد

کجی آلت تناسلی مرد

پیرونی ” نام اختلالی است که گریبانگیر بدنه آلت تناسلی مرد گشته برآمدگی یا التهابی را فرد در این ناحیه از دستگاه تناسلی خود تجربه میکند که بواسطه آن آلت تناسلی در آن ناحیه انحنا پیدا کرده و به یک سمت متمایل میگردد . این کجی خصوصاً در هنگام نعوظ بیشتر خودنمایی میکند و در دسته ای نیز فرایند دخول را دستخوش تغییر کرده و فرد از برقراری رابطه جنسی ناتوان ویا تجربه جنسی را دردناک ارزیابی میکند. اختلال پیرونی در هر مرحله از زندگی یک مرد ممکن است حادث گردد لیکن میزان شیوع آن در مردان بین 40 تا 60 ساله بیش از سایرین گزارش شده است .عده ای از مردان مدتها میتوانند با اختلال پیرونی کنار آمده عوارض انحراف آلت تناسلی مشکل بدنی ویا جنسی خاصی را در آنها تولید نکرده است . لیکن در برخی افراد درد آلت تناسلی و مقاربت جنسی دردناک ، قابل تحمل نبوده و در شرایطی نیر مراجعه سریع به مراکز درمانی توصیه میگردد

علائم این اختلال به شرح زیر است :

برآمدگی در سطح تنه آلت تناسلی : احساس و مشاهده توده سفت در ابعاد مختلف که ممکن است به مرور زمان به آهستگی خود نمایی کند و معمولاً بین 12 تا 18 ماه به کاملترین اندازه خود میرسد.

درد در ناحیه بدنه آلت تناسلی : به غیر از عده ای از مردان که با پیرونی و عوارض آن کنار میایند ،حدود دو سوم از مردانی که پیرونی دارند از درد ناحیه بدنه آلت تناسلی شکایت مندند

خمیدگی آلت تناسلی : طی 12 تا 18 ماه از زمان شکل گیری پیرونی ، فرم آلت تناسلی در همگام نعوظ تغییر میابد و نوعی انحنا در آلت مشاهده میگردد. عده ای از مردان به دنبال مسئله پیرونی ناتوانی جنسی را تجربه گر میشوند.

اگر چه هنوز از علل ایجاد اختلال پیرونی اطلاع کاملی در دست نیست لیکن متخصصین امر به چند فاکتور زمینه ساز بیشتر عنایت پیدا کرده اند :

علل عروقی و اختلال گردش خون : بیشتر مردانی که مشکل کجی آلت تناسلی را پیدا میکنند معمولاً یا از فشار خون در رنجند و یا مورد تهدید یکی از انواع بیماری های قلبی قرار دارند.

آسیب و جراحت آلت تناسلی : در عده ای از مردان به دنبال صدمه ای که به بدنه آلت تناسلی وارد شده است تجربه گر پیرونی میگردند . این موضوع در مورد افراد مبتلا به ناتوانی جنسی که برای ایجاد نعوظ آمپول به بدنه آلت تناسلی خود تزریق میکنند بیشتر اتفاق میافتد . جراحی های دستگاه تناسلی و ادرار ، سوانح موتورسواری و صدمه های حین ورزش نیز باید مد نظر قرار گیرند . از سویی آلت تناسلی که درحالت نغوظ قرار گرفته است چنانچه با فشار خم شود زمینه ساز پیرونی میتواند باشد ( عملی که در میان مردان ایرانی با نام شکستن قولنج آلت تناسلی مصطلح میباشد ) .گاه در حین رابطه جنسی در اثر برخورد شدید و ناگهانی استخوان شرمگاه زن ( در وضعیت نشسته زن ) با آلت تناسلی مرد که در حالت نعوظ قرار دارد وضعیت مذکور میتواند ایجاد گردد .

بیماری قند و زمینه های ژنتیکی نیز از جمله فاکتورهای دیگر بالابرنده احتمال پیدایش اختلال پیرونی میباشند.

به منظور درمان اختلال پیرونی از متد های دارودرمانی و جراحی استفاده میگردد.

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram