Articles (مقالات)

بوی بدن

اگر چه بوی بدن و علی الخصوص بوی عرق برای بسیاری مشمیز کننده بوده و اغلب افراد با استفاده از ضد عرق های گوناگون و گاه گران قیمت به نوعی در صدد رهایی از بوی نا مطبوع آن هستند لیکن تحقیقات جدید نشان می دهد که استشمام بوی عرق مرد در ناحیه زیر بغل ایجاد کننده حس آرامش در زن است !

عرق مرد از مواد شیمایی تشکیل شده که یکی دو عنصر از این مواد شیمایی بر حالات فکری و ذهنی و همچنین بر سیستم هورمونی بدن تاثیر گذارند.

در مرکز تحقیقات فیلادلفیا امریکا محققین از داوطلبین مرد خواستند تا با استفاده از دستمال عرق زیر بغل خود را پاک کنند و به عنوان نمونه در اختیار آزمایشگاه گارند . از نمونه های حاصله عصاره ترکیبات جمع آوری شد و از داوطلبین زن خواسته شد آنرا استشمام کنند و آنچه داوطلبین زن گزارش دادند احساس نوعی آرامش و راحتی بعد از استشمام بوی مورد نظر بود.

علاوه بر این میزان لوتروپین که در فرایند تخمک گذاری و نیز افزایش میل جنسی موثر است را در داوطلبین زن اندازه گیری کردند و متوجه شدند که استشمام بوی عرق مرد باعث افزایش ترشح این هورمون شده است .

یافته جالب دیگر این تحقیق اینکه زنانی که از آنها خواسته شده بود تا بوی عرق مرد را برای چندین ماه استشمام کنند در کیفیت پرید آنها نیز تغییراتی مشاهده شد و این دسته از افراد عادت ماهیانه منظم تری پیدا کرده بودند و این در حالیست که گروه گواه همچنان از بی نظمی قاعدگی شکایت داشتند.

 

بنابراین میبنیم که بوی عرق همیشه بد نیست و گاهی نقش درمانی نیز میتواند پیدا کند . با امید اینکه خواندن این مطلب باعث عرق خور شدن زنها نگردد !

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram