Articles (مقالات)

سکس یا فیس بوک ؟ فیس بوک !

 

 

 میل به سرزدن به فیس بوک و چک کردن نوشته های دوستان ، گوی سبقت را از میل به سکس داشتن ربود! بنا بر تحقیقی که این ماه از سوی  پژوهشگران دانشگاه شیکاگو منتشر گردید نشان داده شده است که وسوسه وصل شدن به شبکه های اجتماعی چون فیس بوک ، تویتر و غیره .. از وسوسه برقراری رابطه جنسی ، سیگار کشیدن و مشروب خوردن قوی تر عمل میکند. در تحقیق مورد نظر که در آن عملکرد حدود 250 شرکت کننده  به مدت یک هفته   مورد نظر سنجی قرار گرفته بودند  میزان مراجعه این افراد به شبکه های اجتماعی از طریق سیستم های اینترنتی ثبت و نوع  و میزان کشش به داشتن سکس یا کشیدن سیگار یا نوشیدن مشروب قبل و بعد از مراجعه از طریق پرسشنامه مورد ارزیابی قرار میگرفت . نتیجه تحقیق حاکی از آن بود افراد تاب سر نزدن به این شبکه های اجتماعی را نداشته و از خود بیقراری نشان میدادند. در شرح این تحقیق امده است مقاومت در مقابل خودداری از مراجعه به این شبکه های اجتماعی از پرهیز از سایر رفتارهای وسوسه امیز چون سکس و.. سست تر بوده و فرد اراده کمتری در دور نگاهداشتن خود از انجام از خود نشان میدهد.

ویلهلم هافمن مدیر این پژوهش معتقد است شاید در دسترس بودن و ارزانی این شبکه های اجتماعی در مقایسه با هزینه مندی سکس ، سیگار و مشروب زمینه ساز گرایش زیاد افراد به مراجعه به شبکه های اجتماعی چون فیس بوک گردیده است.

با این حساب انتظار میرود اگر از این پس در مکالمات زوج ها  در هنگام درخواست رابطه جنسی  شنیده شد که :” امشب سکس نه ، فیس بوک دارم !”  دیگر نباید زیاد متعجب شد !

مریم محبی 

رواندرمانگر و سکس تراپیست

www.drmohebbi.com

905-597-1622

Voice mail : 818-732-1622

Please follow and like us:

9 thoughts on “سکس یا فیس بوک ؟ فیس بوک !

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram