Articles (مقالات)

آموزش سکس

 

آموزش سکس
آموزش سکس در خانواده

امروزه بیش از هرزمانی در تاریخ، ما با مفهوم سکس آشنا هستیم. علم نوینی به نام سکسولوژی متولد گشته که بگونه علمی رفتار جنسی را تجزیه و تحلیل کند. صدها متد و روش ارتباط جنسی مورد بررسی قرار گرفته ، درمان های متعددی برای بیماری ها و مشکلات جنسی پیدا شده است. در راه بهینه سازی رفتار جنسی تلاشهایی صورت پذیرفته صحبت از چند ارگاسمی و تحریک جی سپات و غیره …. در متون جنسی است . علی رغم مطرح شدن بیش از پیشٍ مباحث و تصاویر جنسی در رسانه های گروهی و سعی در عادی جلوه دادن رفتار جنسی در محافل علمی ، لیکن بشر امروزه بیش از پیش در سکس تنها و تهی است .هنوز رفتار چنسی مرموز و مسکوت ترین رفتاری است که افراد در محرمانگی آن گم گشته و با احتیاط به وادی آن سرک میکشند. علت این همه کلنجار های جنسی تنها جهل است ، عدم آگاهی عمومی جنسی و ناکافی بودن آموزش های جنسی در مراحل خاص زندگی است . دید منفی جامعه نسبت به مقوله سکس مهرسکوت بر لبها زده و امکان هر نوع رد و بدل کرده اطلاعات جنسی را از آنها گرفته است .

رفتار جنسی تنها رفتار نا آموخته بشری است که تنها یادگیری که درآن صورت گرفته این است که ” رفتاری است صحبت نکردنی :!! هر رفتاری بواسطه آموزش و تعلیم و تمرین در انسانها شکل میپذیزد . ساده ترین رفتار مثل غذا خوردن مستلزم یادگیری است که در دوره خاصی ازمراحل رشد آداب آن در اختیار ما گذاشته شده مادر به ما یاد داده است که برای رفع نیاز گرسنگی باید قبل ازغذا خوردن دستهای خود را بشوییم ، قاشق را در دست راست و چنگال را در دست چپ نگهداریم غذا را خوب بجویم ، از دستمال برای تمیز کردن دهان استفاده کنیم و در نهایت به خاطر آنچه خوردیم شکرگزار باشیم . ولی آیا چنین آموزشی برای میل جنسی موجود است؟ چگونه است که اگر کسی که گواهینامه نداشته باشد اجازه رانندگی نخواهد داشت چرا که نداشتن گواهینامه به این معناست که فرد آموزش لازم برای کنترل و هدایت خودرو را نداشته و انجام رانندگی از سوی این فرد منجر به صدمه به خود و سایرین خواهد شد، لیکن برای شروع یک ارتباط جنسی که عدم آگاهی کافی از کم و کیف آن تاثیرات بد و جبران ناپذیر بدنی و روحی فردی و اجتماعی برای طرفین میتواند در پی داشته باشد ، علم و آگاهی و گواهینامه ای مطالبه نگشته به دیده اغماض به آن نگاه میشود؟

متاسفانه نتیجه این عدم آگاهی جنسی ، پایه ریز رفتار جنسی خواهد بود که بر اساس باور های اشتباه ، اطلاعات گمراه کننده ، و تجارب خطر ناک جنسی بنا نهاده شده است و نهایتا نه تنها لذت جسمی – روحی عاید فرد نمیسازد بلکه او را با انواع مشکلات و بیماریهای جنسی _روانی روبرو میسازد.گاه شنیده میشود که بعضی معتقدند : تجربه پدر علم است و فرد آنقدر تجربه میکند تا به کم و کیف کار آشنا گردد. این ادعا شاید برای خیلی از رفتارهای آدمی کارگر باشد ، لیکن انحصارا رفتار جنسی را باید از این قاعده مستثنی کرد چرا که گاه حتی یک بار تجربه نامناسب جنسی میتواند عواقب جبران ناپذیر جسمی _ روانی برای فرد به یادگار گذارد. از سویی در بسیاری از جوامع امروزی و همینطور برای بسیاری از جوانان امکان تجربه های جنسی گوناگون میسرنمیباشد تا صرفا با تکنیک آزمایش و خطا با رفتار جنسی آشنا گردد.

فرهنگ جنسی که امروزه در جامعه با ویژگی خاص خود شیوع دارد ، فرهنگ عامیانه ایست که عدم آشنایی مرد به مقوله سکس در آن بسیارا ٌفت دار تلقی گشته و همه باید به شکل مادرزاد از فوت و فن آن خبر داشته باشند ! اگر دختران سوال و درخواست جنسی داشته باشند به شدت به دیده تحقیر نگریسته خواهند شد و تنها به شرط سرخ شدن گونه هایشان بعد از اولین بوسه میتوان از آکبند بودن آنها اطمینان حاصل کرد !!! تنها کانال اخذ اطلاعات جنسی جوانان ، دوستان و تعاریفشان از تجارب جنسی شان و یا ورق زدن مجلات سکسی است . با شروع زندگی مشترک و بالارفتن سن سوال کردن دشوارتر شده گاه سالها طول میکشد که زوجین نیازهای جنسی یکدیگر را شناسایی کنند و بسیارند که پس از 10-15 سال زندگی مشترک هنوز نمیدانند ارگاسم چیست !

بهترین زمان برای شروع آموزش های جنسی دوران کودکی ، و بهترین مکان خانواده است . همراه با رشد سنی و هوشی فرزند و همسنگ با دانسته هایش و همسو با نحوه سوالاتش اطلاعات جنسی میتواند منتقل گردد. آشنا سازی با اندامهای جنسی ، نام آنها ، و کارکردشان در بدن و نقش آنها در سلامت جسم و روح و تولید مثل ، میتواند آنها را در درک بهتر از هویت جنسی شان کمک کند. پدیده بلوغ و طغیان میل جنسی و دانستنی های جنسی در این دوره نیز میتواند زیر نظر والدین برای نوجوانان تعریف گردد ، از سویی تشویق به کسب اطلاعات از منابع معتبر همواره باید به آنها گوشزد شده فرهنگ صحبت کردن از سکس و رفتار جنسی شعار خانواده ها گردد. مدارس ، مراکز آموزشی ، دانشگاهها ملزم به انتقال یافته های جنسی به نسل جوان بوده، مشاورین خانواده و متخصصین روانشناس با علم سکسولوژی آشتا گشته با راه اندازی کارگاه های آموزشی علمی ترین توصیه ها را به جوانان ارایه گر باشند. کتب و مقالات جنسی به جای صرفا تاکید برجنبه های بدنی ارتباط جنسی ، راههای پیش گیری از حاملگی و بیماری های مقاربتی ، به جنیه های رفتاری و روانی رفتار جنسی نیز اشاره داشته باشند و گام به گام بتوانند هدایت گر میل جنسی در همه مراحل رشد فردی باشند. تلفنهای 24 ساعته زیر نظر کادر مجرب پزشک و روانشناس آماده پاسخگویی به سوالات جوانان باشد .سایت های علمی و معتبر جنسی به منظور اطلاع رسانی فعال شده تازه ترین یافته ها را در اختیار دارندگان کامپیوتر قرار دهند و …ده ها نکته دیگرکه شما خواننده گرامی میتوانید توصیه گر آن باشید.

در خاتمه به یاد داشته باشیم که سکس مثل پیانو زدن است . هر کسی میتواند جلوی پیانو بنشیند و دکمه را فشار داده صدا هایی ازآن بیرون آورد، ولی برای تولید آهنگی دلنواز باید آنرا آموخت . نتها را شناخت، وقت برای آن گذاشت، ساعت ها تمرین کرد و در فراگیری آن صبور بود. |پس شد : علم ، وقت ، تمرین ، صبر و نهایتا تشویق

Please follow and like us:

3 thoughts on “آموزش سکس

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram