Uncategorized
کاندوم و سایز آلت

کاندوم و سایز آلت

علی رغم اهمیت استفاده از کاندوم چه در باب پیشگیری از بارداری و چه مقابله با بیماری های مقاربتی، اکثر مردان در استفاده از کاندوم اکراه میورزند و ترجیاً راغبند رابطه جنسی بدون پوشش انجام پذیرد. نظر به حساسیت موضوع ، محققان بر آن شده اند تا علل احتمالی این بی علاقه گی در مردان را  جویا گردند. لذا از ۴۴۰ مرد ۱۸ تا ۷۰ ساله خواسته شد که با تکمیل پرسشنامه ای معلوم دارند که در۳ ماه گذشته میزان و کیفیت استفاده  آنها از کاندوم به چگونه بوده است. این تحقیق که زیر نظر مرکز پژوهش های کینزی انجام پذیرفت نشان داد که حدود نیمی از این مردان ، در ارتباطات جنسی۳ماهه اخیر خود، به نوعی با استفاده از کاندوم دچار مشکل میبوده اند .  اغلب مشکلاتی که ایندسته از مردان گزارش داده بودند عبارت بوده از : پاره شدن کاندوم ، لیز خوردن و بیرون آمدن کاندوم ، حساسیت و قرمزی پوستی و نهایتاً راحت نبودن یا لذت نبردن در هنگام استفاده از این وسیله پوششی.

همانګونه که ذکر شد علی رغم اهمیت موضوع، کاندوم در فرهنګ جنسی خانواده ها از محبوبیت زیادی برخودار نیست. علت این امر را  شاید بتوان  در فاکتور صنعت کلیشه ای ساخت این دسته از وسایل پیشګیری جستجو کرد . به عنوان مثال  بلندی یک کاندوم معمولی ۱۸۵ میلیمتر است( ۷.۳ اینچ ، در صنعت کاندوم سازی اندازه ها به میلیمتر محاسبه میشوند) و ثبت این رقم بر اساس ملاک قرار دادن بلند ترین ألت تناسلی مرد مقرر ګشته تا مردان با ارګان جنسی بلند بتوانند پوشش مناسب جهت پیشګیری از بیماری های مقاربتی برای این ویژګی بدن خود داشته باشند. این درحالیست که بررسی جهانی اندازه های ارګان جنسی در مناطق مختلف دنیا نشان میدهد که متوسط بلندی ارګان جنسی مرد در حالت نعوظ ۱۳۱.۲ میلیمتر( ۵.۲ اینچ) میباشد. به عنوان مثال  مطالعه ای در کشور امریکا  نشان میدهد طول اندام جنسی در مردان از ۴۰ میلیمتر تا ۲۶۰ میلیمتر( ۱.۶ اینچ تا ۱۰.۲ اینچ ) متغیر بوده و هشتاد درصد از مردان ارګانی کوتاه تر  اندازه متوسط کاندوم داشته اند و به این ترتیب چنانچه مردی  ارګان جنسی کوچک با بر عکس خیلی بزرګ داشته باشد نخواهد توانست از امکانات پوششی مناسب در کاندوم های موجود در بازار استفاده نماید.

کاندوم ها چنانچه خیلی بلند باشند بر روی ارګان جنسی جمع میشوند که این انباشتګی در بخش انتهایی ارګان جنسی میتواند حالت فشار و احتباس ایجاد کرده و فرد در هنګام استفاده از آنها احساس راحتی نکند. به همین ترتیت چنانچه حالت بزرګ و کیسه داشته باشند اینګونه نشان خواهد داد که ارګان جنسی کوچک بوده احساس سرشکستګی فرد پوشنده را موجب خواهد ګشت مضافا بر آنکه در هنګام انجام رابطه جنسی از ارګان مرد لیز خورده بیرون زده خواهد شد. در همین راستا نباید از نظر دور داشت که  کاندوم اګر کوتاه باشد نمیتواند از تماس پوست به پوست جلوګیری کرده امکان انتقال بیماری های مقاربتی برای شرکای جنسی مهیا تر میشود و کاندوم های تنګ نیز احساس فشار بر روی اندام جنسی تولید خواهند کرد. بنا بر تحقیقات انجام شده ، کاندوم های معمول تنها دوازده درصد مردان را پوشش میدهد.

امروزه خوشبختانه شاهد این هستیم که نسل جدیدی از فراورده های جنسی به بازار آمده که نیازهای  متفاوت بدنی مردان را جوابګوست. مای وان یکی از خطوط تولیدی در صنعت کاندوم سازی است که در اندازه ها و ترکیبات متفاوت مبادرت به ارايه کاندوم کرده است. مشتریان کاندوم های مای وان میتوانند با انجام محاسباتی که بر روی وب سایت مربوطه آمده است اطلاعات صحیح تری از ویژګی ارګان جنسی خود بدست آورده مبادرت به تهیه کاندومی هماهنګ با ویژګی های بدنی خود نمایند.  سازندګان این کاندوم ها که به ۶۰ اندازه مختلف طبقه بندی شده اند امید آن دارند که با تولید و توزیع این دسته از محصولات ګام موثرتری در راه پیشګیری از بارداری و ابتلا به بیماری های مقاربتی و ایدز برداشت.  نظر بر آنکه قرار دادن شصت نوع کاندوم در قفسه های فروشګاه های لوازم بهداشتی فرایندی حجم ګیر است در حال حاضر فروش این دسته از محصولات به شکل آنلاین به انجام میپذیرد.

ز

ذکر این نکته ضروریست که مشکلات مربوط به استفاده کاندوم ، تنها به نقص کارکردی این کالا مربوط نبوده بلکه عدم آگاهی مردان از تنوع سایز و کنش مختلفه کاندوم  میتواند از جمله عواملی باشد که سبب گردد مردان چشم بسته به خرید اولین بسته کاندومی که در قفسه فروشگاه قرار داده شده اقدام ورزند. ( دسته ای از مردان نمیدانند کاندوم دارای سایز و کنش متفاوت است ) 

از سویی نباید نقش رسانه های گروهی و فیلم های پورنو را در اشاعه فرهنګ کاندوم ګریزی درمردان دست کم ګرفت . چرا که دراکثر مواقع ستا ره های فیلم های سکسی بدون کاندوم  اقدام به برقراری رابطه جنسی مینمایند که مسلماً برای عده کثیری از جوانان و مردانی که الگوی رفتار جنسی خود را ایندسته از فیلم ها قرار داده اند این ذهنیت متبلور میگردد که استفاده از کاندوم امری غیر ضروری و گاهاً کاهش دهنده لذت جنسی میباشد . 

نکته قابل ذکر دیگری که امروزه نظر بسیاری از محققین و نیز تولید کنندگان کاندوم را به خود جلب نموده اینکه ، بسیاری از مردان از خرید کاندومی که روی آن نوشته شده باشد  “ کوچک ” ابا میکنند. این ذهنیت که آلت تناسلی کوچک نشانه ضعف در قاموس مردانگی است ، فشار منفی روانی را سبب گشته که حتی افرادی که دارای اندام تناسلی کوچک میباشند از خرید کاندومی که روی آن سایز کوچک درج شده باشد پرهیز میکنند. با توجه به این باور فرهنگی ، تولید کنندگان کاندوم امید آن را دارند که  از این پس بدون ذکر سایز بر روی بسته های کاندوم  ، بتوانند با ترفندی دیگر مردان را در انتخاب کاندوم مناسب راهنما یی کنند.

نهایتاْ با ذکر این خبر طنز مطلب خود را خاتمه میبخشم که :در امریکا زوجی  که برای پیشګیری از بارداری از کاندوم استفاده میکردند پس از انجام مرحله خرید کاندوم از فروشګاه و مراجعت به منزل متوجه بزرګی اندازه آن میشوند. از آنجایی که خود را برای انجام رابطه جنسی آماده کرده بودند تصمیم میګیرند که به جای صرف نظر از انجام رابطه این بار با استفاده از چسب دو قلو از سایز کاندوم خود بکاهند!! این امر به انجام میرسد لیکن در پایان انجام رابطه جنسی و موقعی که تصمیم به دور انداختن کاندوم میکنند متوجه میشوند که به هیچ عنوان و با هیچګونه ابزاری قادر به جدا سازی کاندوم ار ارګان جنسی خود نمیشوند !! بنا چار با نافرجام ماندن طرح ابتکاری به کلینیک پزشکی مراجعه کرده موجبات تعجب و همچنین خنده پرسنل را فراهم میاورند!!!

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که :” سکس بهتر ، زندگی بهتر “

مریم محبی

سکسولوژیست

mohebbi_sexology اینستاګرام:

www.maryammohebbi.com

Tel:905-597-1622

Voice mail: 818-732-1622

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram