Uncategorized
مایع انزال مرد و افسردگی

مایع انزال مرد و افسردگی

مناسب میدانم جهت روشن تر شدن موضوعی که در مطلب حاضر مورد بحث قرار داده ام ابتدایا  توضیحی در باب دو فاکتوراساسی داشته باشم  : این دو مورد عبارتند از یکی مایع انزال و دیګری افسردګی. منظور از مایع انزال توده آبکی شیری رنگی است که از غدد و بخش های ارگان جنسی ترشح و در هنگام انزال از مجرای ادار مرد خارج میگردد . برخی ترکیبات مایع منی  شامل تستسترون ، استروژن ، پرولاکتین ، هورمونهای تحریک کننده فولیکول  و .. میباشند. بسیاری از این ترکیبات قابل جذب در بدن زن هستند به عنوان مثال  تستسترون و استروژن قابل جذب درواژن  زن بوده و گفته شده تستسترونی که در واژن ریخته میشود سریعتر از تستسترون بر سطح پوست جذب میگردد.

ومنظور از افسردګی نیز بحث راجع به یکی از شایع ترین مشکلات روحی روانی بشریست که بنا بر آمار سازمان بهداشت جهانی بیش از سیصد میلیون از جمعیت دنیا گرفتار آن میباشند. دامنه تاثیر این اختلال در اشکال خفیف، متوسط و شدید میتواند جنبه موقتی یا دایم در برخی از دوره های زندگی فرد و یا در سراسر آن خود نمایی کند. علاوه بر این سالانه رقمی حدود هشتصد هزار نفر بواسطه ابتلا به اختلال افسردگی دست به خود کشی زده و جان خود را از دست میدهند.

جامعه روانشناسی امریکا علایم افسردگی را کاهش انرژی و انگیزه ، عدم علاقه مندی به انجام امور روتین روزانه،  اختلال خواب، احساس نا امیدی یا بی ارزشی و تفکرات یا اقدامات خود از میان برنده معرفی میکند . مشکل افسردگی در کلیه ابعاد زندگی فرد وبدون شک در کیفیت روابط رمانتیک نیز تاثیر گذار میباشد ( داویلا ۲۰۰۱) به باور کندی و دیکنز (۲۰۱۲) در زندگی افراد افسرده ، خاموشی علاقه مندی جنسی دارای جای پای بر رنگی میباشد.

از آنجایی که بخش اعظم پژوهش هایی که تاکنون حول محور اختلال افسردگی به انجام رسیده است اساساْ فرد محور بوده  است   بررسی کیفیت روابط بین فردی در این دسته از افرد علی الخصوص آنچه که در رختخواب و در زندګی جنسی اشخاص افسرده میګذرد کمتر مورد توجه واقع ګردیده و اساساْ  عمر زیادی از انجام  مطالعاتی از این دست، نمیگذرد.

معمولا در فرایند بررسی و سنجش تاثیر افسردگی در رفتار جنسی افراد، پرسش های زیر مورد بحث درمانگران قرار میگیرد. بررسی اینکه:

۱- آیا در گذشته انجام رفتار جنسی برای فرد امری خوشنود کننده میبوده است ؟

۲ -آیا کاهشی در میل و علاقه فرد نسبت به انجام امور جنسی بوجود آمده است ؟

۳- آیا فرد دارای قدرت خیال پردازی جنسی میباشد؟

۴- آیا در تعداد یا شدت خیال پردازی های جنسی تغییری در فرد بوجود آمده است؟

۵- أیا فرد از تجربه کاهش تمایل و علاقه مندی خود نسب به سکس نا خرسند میباشد؟

از آنجایی که قرباینان افسردگی را بیشتر زنان تشکیل داده اند و کاهش افت کنش جنسی یکی از بارزترین ویژګی های زندګی جنسی این دسته از افراد قلمداد میګردد در یکی از حوزه های پژوهشی که به  درمان افسردگی اختصاص داشته  وجود یا عدم وجود رابطه بین مایع انزال مرد و کیفیت حالات خلقی زنان در هنگام انجام رابطه جنسی مورد بررسی محققین  قرار گرفته است. به اعتقاد برخی پژوهشګران، زنانی که در هنگام انجام رابطه جنسی امکان دریافت مایع انزال را در بدن خود بطور مستقیم و بدون کاندوم داشته اند کمتر علائم افسردگی از خود نشان داده اند و از این رو میتوان استنباط کرد جذب مایع منی در بدن زن پیامدهای مثبت روحی خلقی میتوانسته ایجاد کرده باشد. 

 به منظور بررسی رابطه بین  مایع منی  و افسردگی ، تیم تحقیقاتی دانشگاه نیویورک در آلبانی  از 293 دانشجوی دخترداوطلت دعوت به عمل آورد تا داوطلبانه مورد آزمایش قرار گیرند . از این جامعه آماری سوالاتی در مورد تعداد دفعات رابطه جنسی ، نوع رابطه ، استفاده یا عدم استفاده از کاندوم ، آخرین انجام رابطه جنسی ، پرسیده شده و متعاقباً جهت بررسی جایګاه خلقی آنان، تست افسردگی  ” بک ” نیز از آنها به عمل آمد. نتایج تحقیق نشان داد دخترانی که برای انجام رابطه جنسی از کاندوم استفاده کرده بودند بیش از افرادی که بدون کاندوم مبادرت به سکس داشتند علائم افسردگی از خود نشاند میدادند.

 از سویی بررسی های دیګری انجام ګرفته اند که نشان میدهند احتمال انجام رفتارهای خود آسیب زنی چون خودکشی نیز در دخترانی که سکس بدون کاندوم داشتند کمتر از دخترانی که با کاندوم سکس داشتند گزارش شده است . نتیجه دیگر این تحقیق نشان داد دخترانی که بدون کاندوم سکس داشتند بطور متوسط دو برابر دسته ای که از کاندوم برای سکس استفاده میکرند سکس می داشتند. نظر ناظران این تحقیق بر این است که اگر چه شاید رابطه قطعی بین وجود مایع انزال در واژن و بهره وری از پیامدهای شیمیایی آن در بدن جهت مقابله یا کاهش افسردگی نتوان تصور کرد و عوامل دیگری در کنار این عامل دست اندر کار یا مداخله گر میتوانند باشند لیکن  نتایج خود این تحقیق نیز قابل تامل میتواند باشد .

 پر واضح است  که علت بایین بودن  افسردگی در زنانی که سکس بدون کاندوم دارند الزاماً تنها به دلیل تاثیرات مایع انزال در بدن آنها ممکن است نباشد و سایر فاکتورهای مداخله گر در این راستا باید مورد بررسی قرار گیرند. لذا تحقیقات بیشتری در این رابٓطه در حال انجام است  تا با کنترل سایر عوامل مداخله گر، به فرضیه تاثیر مایع انزال در بالابردن حالات خلقی زن  بتوان ایمان آورد.

از فواید انجام رابطه جنسی بدون پوشش و بهره وری نتایج ثمر بخش مایع انزال در روحیات زنان ګفتیم لیکن این امر نباید خطرات انتقال بیماری های مقاربتی را در فرایند انجام رابطه جنسی بدون کاندوم کم اهمیت جلوه داده یا از نظر دور دارد . دخول واژینال ، سکس معقدی ، سکس دهانی و همچنین لمس ارګان آلوده به این باکتری ( آلت تناسلی، دهان، مقعد) و بوسیدن میتواند موجب انتقال بیماری های مقاربتی ګردد. همانګونه که به کرات خاطر نشان ساخته ایم انجام رابطه جنسی بدون کاندوم با شریک جدیدی که از سلامت زندگی جنسی وی اطمینان حاصل نگردیده است میتواند پیامدهای منفی بیش از نتایج مثبت ببار آورد. منطقی است که پیش از هر نزدیکی بدنی از سلامت جنسی شریک جنسی اطمینان حاصل گردد . این اطمینان به شکل سوال از وضعیت تندرستی جنسی فرد ، آګاهی از تعداد شرکا جنسی و رعایت جنبه های بهداشتی امکان پذیر است. نهایتاْ این نکته را نیز خاطر نشان میسازم که  حضور مایع انزال در واژن برای زنانی که زمینه سرطان رحم دارند تحریک زا و مشکل آفرین میتواند قلمداد گردد.

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که :” سکس بهتر ، زندگی بهتر “

مریم محبی

سکسولوژیست

mohebbi_sexology اینستاګرام:

www.maryammohebbi.com

Tel:905-597-1622

Voice mail: 818-732-1622

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram