Articles (مقالات)

مازوخیسم جنسی

سکس در تاریخ 30

مازوخیسم جنسی

مازوخیسم و کلئوپاترا

 مفهوم امروزی که ما از رفتار های مازوخیسم جنسی برداشت میکنیم  در واقع برگرفته ازادبیات فرانسوی است . کلمه ” زن   اغواگر ”  لقبی بود که برای نخستین بار از قول  تیوفیل گاتیر*  در وصف زنانی گفته شد که در زندگی جنسی خود رفتار های عاشقانه ای به شیوه  ملکه کلئوپاترا میداشتند .کلئوپاترا ملکه پر نفوذ مصر،  زنی بود که از یک سو مملو ازحس شهوت آمیخته با اشرافیت بود  و از سوی دیگر  تمایلات بی رحمانه و بربرانه که سبب شده بود دوست داشته باشد هر صبحگاه با معشوقه ای که شب قبل  با او همبستر شده بود رابکشد.  پوشکین در سال 1837 در داستان شبهای مصر از قول کلئوپاترا آورده است : عشق من برای فروش به مردانی است که جرائت و شهامت معامله زندگی و حیات خود در ازای یک شب با من خوابیدن  را داشته باشند. در ادبیات  انگلستان چارلز سوینبورن( 1909-1837)  نقشی بس پر اهمیت در تفهیم موضوع مازوخیسم داراست . سوینبرگ که ذلئقه شلاق دوستانه اش شهره عام و خاص است  این ویژگی کلئو پاترا مورد تقدیر قرار داده است .به باور او  مرد بایستی قدرتمندانه قربانی زیبایی معشوقه خود شود . این معشوقه  زنی است که وی  او را اینگونه توصیف می کند:

زنی که  چشمان چون جواهرش را  پلکهای  سردی  در خود گرفته  با نگاهی سرد که  لختی بعد به گرمی میگراید . با بدنی  سفید و کمی چاق با  دهانی  سرخ  و وحشی به مانند گلی زهر آلود  در کنار این زن دردی که با  اشک در امیخته به لذت مبدل میگردد و  درد ی که با خون  عجین گشته  زندگی از آن سر بر میاورد

 چارلز سوینبورن  توانسته بود بسیار هنرمندانه جنسی ترین و هوس انگیز وجه درد و  شکنجه را به زییایی ترسیم کرده  مفهومی را تحت عنوان   ” زیبای دلفریب جهنمی ” وارد ادبیات سازد.

  گستره مفهوم این  قسم از اشعار ، داستانها و متون ادبی را بایستی فوق تعابیر موجود و ساده مازوخیسمی متصور شد وابعاد وسیع این نوع از عاشقانه ها نمیتوانست  تنها  دراین چارچوب محدود کردد  چرا که  توانسته بودحسی ماوراء تجربه صرف ”  درد “را به خواننده خود منتقل می کرد . در این مفاهیم عشاق ما زوخیسمی  گویی  در دنیای خاصی  می زیستند که بسیار  غنی تر و دست یافتنی تر از آن دنیایی  بود که ما در فیلمهای ترسناک بوفی میتوانیم متصور شویم .لذا میتوان نتیجه گیری کرد که الزاماً معنی رفتارهای مازوخیسمی تنها به استفاده از شلاق محدود نمیگردیده است  .

مازوخیست درشکل کنشی خود  یعنی فردی بیزاراز یکنواختی   بی رغبت به ارتباط برابر ، ماهر در استفاده و بکار گیری  خشونت  کلامی و  درنهایت  به قول   فیلسوف و منتقد فرانسوی هیپولیت تین  ” انسان حیوانی نمایی که با  صدا و حس ارضاء میشود” .   انگیزه انجام رفتار های مازوخسیمی را هیپولیت تین در افراط در مصرف مشروبات  الکلی و خوردن گوشت قرمز میدانست که  سبب شده بود مردان اندوره انگلستان  به  شلاق زدن و تنبیه کردن معتاد گردند . امروزه ما بیشتر ریشه های ” روان تنی ” را  در ارتباط با  علاقه به انجام رفتار های مازوخسیمی  جستجو میکنیم . برای گروه خاصی از انسانها درد کشیدن  دارای کنش خاصی بوده  که در آنها  فشار و درد به جای  کند کنندگی و خمودگی حالت تحریک زایی  جنسی  را موجب میگردد .  از آنجاییکه غضب و خشم زیاد  و خشونت نسبت به دیگران نیز در انسان کنش بدنی یکسانی ( مازوخیسم کنشی ) را  ایجاد می کند  لذا مازوخیسم کنشی میتواند در نهایت به نوعی دیگر آزاری یا سادیسم نیز منجر گردد.

 در باب انجام رفتار های مازوخیسمی  نیر باید گفت برای افرادی که مازوخیسم رومانتیک داشتند صرف خیال پردازی جنسی میتوانست تشفی بخش باشد    لیکن برای  افرادی با  مازوخیسم  کنشی ،  حضور در فاحشه خانه یا بهره وری از تصاویر یا کتاب هایی که حاوی  برهنه  نگاری بودند ضروری به نظر میرسید.  لذا بدین منظور مجموعه ای از کتابهای راهنما یا دستور العمل ، مخصوص بکار گیری در  فاحشه خانه ها گرد اوری شد که تنها مختص فاحشه خانه ها هم نبود و برای هر فردی که بصورت  مستقل در این زمینه سرویس جنسی ارائه میکرد نیز قابل استفاده بود.   متصدیان فاحشه خانه ها بر اساس مطالب این کتابها از مشتریان  در مورد  نوع علاقه مندی آنان به انجام  رفتار ها ، میزان برهنگی  ( لخت شدن همه بدن یا تنها بخشی از بدن ) و همچنین نوع لباس سوال میکردند  . در این کتاب ها  فاحشه ها به  پوشیدن  لباس های خز،  لباس راهبه نما، جورابهای ابریشمی با رگه های طلایی، کفشهای پولک دوزی شده، یا لباس های سفید که با ابریشم  بافته شده بودند ، لباس های زیر توری و سفید رنگ  بیشتر تشویق شده بودند.

اسب برکلی

 در اوائل قرن نوزدهم  یکی از پیش کسوتان  حرفه شلاق زنی ، زنی بود  به نام خانم کولت که در لندن زندگی میکرد .فردی به معنا  متخصص که معتقد بود ارزش هر کاری در نوع ابزاری است که در آن زمینه بکار گرفته میشود. او برای شلاق زدن به مشتریان خود  ترکه های شلاق خود را همیشه در آب نگاه میگذاشت تا  نرم و تازه بمانند  و برای این کار ازانواع مختلف شلاق استفاد میکرد از شلاقهای نه رشته ای گرفته   تا شلاق هایی که بر سر آنها سوزن  قرار داده بود. برخی از شلاق ها به باریکی رشته های مو بودند و برخی دیگر برسهای زبر و خشن بر سر داشتند. آنچه خانم کولت را در مشهور ساخته بود  در واقع اختراع  یک دستگاه بود که  نام او را بیشتر بر سر زبانها انداخته بود . در سال 1828 خانم کولت دستگاهی را  ساخت  که نام  برکلی هورس بر آن نهاده بود

 

 این وسیله  درواقع یک نردبان خاص بود که با توجه به  قد هر انسانی قابلیت انطباق  داشت . پارچه ای نرم سطح آنرا  پوشانیده و  دربخش  بالای آن  حفره ای قرارداده شده بود . نحوه کار چنین بود که مشتری به این دستگاه بسته میشد بطوری که صورت او از یک حفره بیرون می آمد و دستگاه تناسلی او از حفره دیگر قابل دسترسی میگردید . شریک جنسی پشت سر فرد می ایستاد و بنا بار درخواست  مشتری  باسن و یا بخش پشت بدن  او را مورد ضربات شلاق قرار می داد در همین حال یک دختر در جلو او بر یک صندلی می نشست و آلت تناسلی او را ماساژمی داد . طراحی و تولید این دستگاه بسیار پرسود بود  بطوری که در طی هشت سال سود حاصله از آن چیزی در حدود 10 تا 17000 پوند  به جیب طراح و تولید کننده آن سرازیر ساخت ( مبلغی بسیار قابل توجه در آن دوران ! )

یکی از پر طرفدارترین  دستور العمل ها در باب فنون شلاق زدن   “ونوس اسکول میستر”  نام داشت که در توضیحات آن  مردان معتاد به این کار ، در سه گروه طبقه بندی شده بودند . دسته اول مردانی بودند که از شلاق خوردن از دست یک زن لذت می بردند،  گروه دوم  مردانی بودند که دوست داشتند  خودشان زنی را شلاق بزنند  و دسته نهایی مردانی  که از تماشای آنچه یک زن فاحشه با مشتری خود انجام میداد لذت می بردند و….

این مطلب ادامه دارد…

 در خاتمه متذکر میگردد به منظور  اخذ اطلاعات جنسی هرهفته بیننده برنامه تلویزیونی  ” خط قرمز ” که شنبه ها ساعت 9:30 شب از شبکه   تلویزیون های ایرانی  ” تن تیوی “پخش میگردد باشید.

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که : ” سکس بهتر ، زندگی بهتر

دکتر مریم محبی 

رواندرمانگر و سکس تراپیست

www.drmohebbi.com

905-597-1622

Voice mail : 818-732-1622

Please follow and like us:

10 thoughts on “مازوخیسم جنسی

  • Author gravatar

   خانم دكتر من امروز برنامتونو در voa ديدم.به سايتتون اومدم واين مطلب برام جالب بود چون خودم از همين دسته مردا هستم فك ميكنم مازخيسم باشم.نميدونم اين يه بيماريه يا طبيعيه.بايد ارضا بشه يا ترك؟ چه طور ارضا بشه.لطفا راهنمايي كنيد.ممنون ميشم

   • Author gravatar

    با تشکر از شما خانوم محبی عزیز
    باید بگم چند سال که اول با وبلاگتون و حالا با سایتتون آشنا هستم و سعی کردم به دوستانم معرفی کنم
    دیدگاه من از زمانی که کتاب از سکس تا فرا آگاهی (اشو) رو خوندم نسبت به سکس نگرش جدیدی پیدا کردم
    در مورد این ناهنجاری کمی تو کتاب 11 دقیقه ی پائلو کوئلیو خوندم
    امروز اطلاعاتم رو در این مورد کامل کردین
    بی نهایت سپاسگذارم

   • Author gravatar

    سلام دوست عزیز ، خوشحالم که مطالب این وب سایت برای شما مفید واقع شده است

   • Author gravatar

    از توجه شما به سایت سپاسگزارم، پیرامون مطالب مربوطه پیشنهاد میگردد سایر دوستان باز دید کننده سایت را نیز در جریان یافته ها و اطلاعات خود قرار دهید . برای گفتگو در باب موضوعات جنسی میتوانید به شبکه فیس بوکی ما و به گروه مطالعات جنسی ایران بپیوندید

  • Author gravatar

   سلام
   مطالبی که نوشتید خیلی جالب بود.

   تشکر

  • Author gravatar

   با سلام خدمت شما خانم دکتر
   از مطالب مفید در سایت که برگرفته از منبع اگاه شما از مسائل می باشد وکه می تواند برای همگان مثمر ثمر باشد
   با سپاس

  • Author gravatar

   خانم دكتر سلام .من 30 سالمه حدود 3 ساله كه دوست دارم كفش هاي خانم هاي سن بالارو ليس بزنم و بو بكشم و باكفش براق خود ارضايي كنم و مني ام رو تو كفش پاشنه بلند(نه هرزني) بريزم
   به نظر شما مشكل كجاست ؟
   خواهشن به من ايميل بديد و بگيد
   ts2_2010@yahoo.com

  • Author gravatar

   سلام خانم دکتر پسری هستم از نوع اول مدای برکلی هورس لطفا” کمکم کنید برای درمان و یا رسیدن به غریزه خواهش می کنم به من ایمیل بزنید.

  • Author gravatar

   خانم دکتر من فردی هستم مبتلا به ماسوخیسم ذهنی با یه روانشناس بالینی که در این مورد صحبت کردم گفت باید حداقل یکبار این رابطه رو تجربه کنی تا بفهمی واقعا به اون غلاغه داری یا نه سوال من اینه نظر شما هم ایا همینه مشخصات بیشترمن=سن 26-سکس تا حالا نداشتم با هیچکس–طول الت 13— نوع رویا ها بیشتر به صورت خوردن ادرار ومدفوع وله شدن وکتک خوردن از زنان میباشد که این رویاها از دوران دبستان داشتم ——خورئن ادار ومدفوع چقدر خطر ناکه؟؟؟؟؟؟؟وچه بیماریهایی پیامد اونه

  • Author gravatar

   سلام، من افشين هستم و يك مازوخيستم و در اين نوع رابطه تقريباً تمام انواع شكنجه، تحقيرشدن و پرستش رو دوست دارم . من فكر ميكنم مازوخيسم نه تنها يك بيماري نيست بلكه افرادي كه مثل من اين حس رو بطور شديدي دارن از لذت جنسي بالاتري نسبت به بقيه برخوردارن، البته تا جايي كه اين حس آسيب جدي به كسي وارد نكنه و شرايط معمول زندگي رو مختل نكنه. من اين حسمو خيلي دوست دارم و لذت زيادي به من ميده. متاسفانه در ايران بخاطر محودويتهاي مذهبي و فرهنگي انواع تمايلات جنسي سركوب ميشه بدون اينكه توجهي به منابع علمي بشه. و هرجا علم در برابر مذهب قرار ميگيره مردم اكثرا مذهب رو انتخاب ميكنن متاسفانه. حتي سايت شما كه كاملا علمي در ايران فيلتره و من الان با فيلترشكن بازش كردم كه اينم جاي تاسف داره واقعا.
   مشكل بزرگي كه اكثر اسليوهاي مرد در ايران دارن اينه كه بخاطر اشتباهات فرهنگي كه در ايران وجود داره زنها اكثراً نميتونن خودشون رو برتر از مردها تصور كنن چون از بچگي اكثرا حس ضعيف تر بودن نسبت به مردها به اونها القا شده به همين دليل در ايران خيلي كم ميسترس وجود داره و همون تعداد خيلي كم ميسترس هم اكثرا فقط بخاطر پول و نه بخاطر هيچ علاقه اي به اين نوع رابطه، حاضر به انجام اين كار ميشن. پس به راحتي نميشه يك رابطه ميسترس اسليو واقعي با حسه دو طرفه پيدا كرد.
   ببخشيد كه نوشتم طولاني شد. ممنون از سايت خوبتون كه مطالب بسيار مفيدي داره.

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram