Uncategorized
خطرات سکسی ظروف پلاستیک و قوطی ها

خطرات سکسی ظروف پلاستیک و قوطی ها

همانطور که میدانید این روزها میزان استفاده از مواد یا ظروف پلاستیکی و همچنین بطری های آب بیشتر متداول ګشته است. مضافاْ بر آنکه شیوه پر مشغله زندګی، افراد را بر آن داشته تا استفاده از قوطی های کنسرو را جایګزین پختن غذاهای تازه نمایند. اما شیوع  یا رواج یک شیوه مصرف، الزاما به منزله ایمن بودن آن تلقی نمیګردد. سالهاست که محققین به این نتیجه رسیده اند که در ظروف پلاستیکی ماده خطرناکی موجود است که میتواند سلامت انسانها را با خطر مواجه سازد. از سال۱۹۹۰ پیرو بررسی هایی که بر روی جمعیت انسانی انجام شد محققین متوجه شدند که مواجه شدن افراد با مواد پلاستیکی بر کنش هورمونی آنان تاثیر ګذار است. بواسطه نتایج همین پژوهش هم بود که سازمان نظارت دارویی دستور داد تا تولید یا ورود فراورده های پلاستیکی خطر زایی که برای شیر دادن یا تغذیه کودکان تولید شده اند ممنوع  ګردد. اما واقعیت آن است که هنوز هم که هنوز است محصولات پلاستیکی خطر زای فراوانی دربازار موجود میباشند و میلیونها نفر بی خبر از مضرات آن در حال استفاده از آن میباشند مضافاْ بر آنکه ګزارشات نشان میدهند نتیجه آزمایش تست پلاستیک در میلیونها انسان مثبت بوده است .

در پژوهشی که از سوی دانشګاه هاروارد بر روی زنانی که برای آی وی اف ( باروری) ثبت نام کرده بودند به انجام رسید معلوم شد نتیجه تست پلاستیک در هشتاد درصد از این زنان مثبت بوده است. این بدان معناست که بالا بودن بی پی ای موجود در پلاستیک میتواند با کم شدن تخم ها و در نتیجه نابارور شدن تخمک آنها دارای ارتباط باشد.

در این راستا یکی از مقوله هایی که توجه بسیاری از محققین را به خود معطوف داشته بررسی عوارض استفاده از لوا زم پلاستیکی در رفتار جنسی مردان است . بنا بر مطالعات متخصصین مردانی که بنا بر شرایط کاری مجبور به تماس با مواد پلاستیکی به مقدار زیاد بوده اند ۴ برابر بیش از مردان دیگر دچار ناتوانی جنسی گشته و نیز ۷ برابر بیش از سایرین از زود انزالی شکایت مند بوده اند . نتایج این تحقیق که در نوع خود بی نظیر و به تازگی در نشریات علمی به چاپ رسیده است حاصل ۵ سال مطالعاتی است که بر روی ۶۳۴ کارگر کارخانه در کشور چین به عمل آمده است .  گفته میشود میزان تماس کارگران چینی با مواد پلاستیکی موجود در محیط کار ۵۰ برابر بیش از مقداری است که یک کارگر امریکایی ممکن است در طی روز با آن سروکار داشته باشد.

در پژوهش انجام شده از کلیه کارکنان کارخانه وضعیت تاهل ، سن ، شرایط زندگی زناشویی ، سابقه بیماریهای قبلی ، مصرف مواد مخدر ، و سایر عواملی که میتوانسته در نتیجه گیری تحقیق به نوعی نقش ایفا کند سوال شده بود و پاسخ این افراد در راستای کیفیت رفتار جنسی در چهار طبقه بندی مورد ارزیابی قرار گرفته است : ۱- زود انزالی ۲- ناتوانی جنسی ۳- میل جنسی ۴- خشنودی جنسی و رضایت از ارتباط جنسی . و چنانچه ذکر آن رفت میزان اختلالات رفتار جنسی در این دسته از کارکنان بیش تر از گروه گواه و یا دسته ای بود که با مواد شیمایی –پلاستیکی بر خورد نداشته بودند .

و اما باید دید در لوازم پلاستیکی چه میگذرد که چنین پیامدهای نا خوشایندی را مسبب میگردد .چنانچه میدانیم فراورده های پلاستیکی به لحاظ ویژگی های منحصر به فرد خود از محبوبیت بسیاری در صنایع تولیدی برخوردارند لیکن در ترکیب مواد پلاستیکی ماده ای موسوم به بیس فنل ای استفاده میشود  که  اتصال مولکول های بیس فنل   BPA در پلاستيک پلي کربناتي با گرم شدن يا قرار گرفتن در معرض اسيدها و بازها، شکسته مي شود و مي تواند وارد غذا، شير يا نوشابه درون ظروف پلي کربناتي شده و نهايتاً وارد بدن انسان شود. بررسي ها نشان مي دهد اين ترکيب پس از ورود به بدن مي تواند دستگاه غدد درون ريز و هورمون ها را با اختلال مواجه سازد.. گفته شده است اين ترکيب قادر است افراد را در معرض بيماري هاي قلبي و عروقي و ديابت و حتي بيماري هاي کبدي قرار دهد.

از ديگر مشکلات اين ترکيب مي توان به چاقي و بلوغ زودرس اشاره کرد. دانشمندان اخیرا در کنگره چاقی در اروپا اعلام داشته اند که تماس جنین با ترکیبات شیمیایی که در ساخت ظروف پلاستیکی  مورد استفاده قرار میگیرد نقشه ژنتیکی افراد را به گونه ای برنامه ریزی میکند که احتمال ابتلای آنان به چاقی را در دوره های بعدی زندگی، افزایش میدهد

از سویی پاره ای از تحقیقات نشان داده اند که  « بيس فنل اي » كه در پلاستيكهاي صنایع بسته بندي مواد غذايي مورد استفاده قرار مي گيرد رشد نوع خاصي از سرطان پروستات را افزايش مي دهد. به نوشته پايگاه اينترنتي انجمن آمريكايي تحقيقات سرطان , نوعي از سرطان پروستات كه ويژگي ان داشتن گيرنده هاي جهش يافته براي اندروژن است بيش از بقيه سرطان هاي پروستات در واكنش به وجود , بيس فنل اي , رشد مي كند. بسياري از سرطانهاي پروستات براي رشد خود به هورمونهاي مردانه مانند تستوسترون نياز دارند و يكي از راههايي كه در درمان سرطان پروستات به كار گرفته مي شود مهار كردن توليد تستوسترون است ولي بيماراني كه در آنها گيرنده هاي اندروژني جهش پيدا كرده اند درمان فوق بي تاثير است و مطالعه جديد نشان مي دهد اگراين بيماران درمعرض بيس فنل اي قرار گيرند خطر رشد سلولهاي سرطاني در آنها افزايش قابل ملاحظه اي مي يابد.

از سویی بررسی های دیګر نشان میدهند ، مواد شیمیایی موجود در پلاستیک، بر مغز پسر بچه ها تاثیر گذاشته و رفتار آنها را “زنانه” می کند.  ګفته شده جنین هایی که از طریق رحم مادر در معرض میزان بالاتر از این ګونه مواد قرار میګیرند تمایل کمتری به بازی هایی چون ماشین ، قطار، تفنګ و به طور کلی بازی های خشن تری مانند جنګیدن از خود نشان میدهند.

در این مقاله که در مجله بین المللی آندرولوژی به چاپ رسیده است، نسبت به مضرات فتالیت های موجود در کفپوش های وینیل و پلیمرهای پلاستیکی (پی وی سی) استفاده شده در پرده های حمام، ابراز نگرانی شده است.از آنجایی که این فتالیت ها می توانند اختلالات هورمونی ایجاد کنند، چندین سال است که استفاده از آنها در اسباب بازی هایی که در اتحادیه اروپا به فروش می رسد، ممنوع شده است. هر چند که هنوز در بسیاری از لوازم خانگی از جمله لوازم پلاستیکی و ظروف بسته بندی به وفور استفاده می شود. فتالیت ها که انواع مختلف دارند می توانند ویژگی های هورمون استروژن زنان را تقلید کنند.

این گروه از محققین معتقدند جنین هایی که از طریق مادر در معرض این مواد قرار می گیرند، در هنگام تولد ناهنجاری هایی در اعضای تناسلی آنها دیده می شود. ثابت شده است  که برخی از فتالیت ها با مختل کردن عملکرد هورمون تستسترون، بر کنش مغز نیز تاثیر می گذارند.

در خاتمه توصیه میگردد به منظور کاهش خطرات احتمالی بواسطه وجود ” بیس فنل ای ” در محیط پیرامون زندگی ،  نسبت به مصرف وسایل پلاستیکی از جمله ظروف غذاخوری ، بطری های آب پلاستیکی ، قوطی های کنسرو که دارای پوشش داخلی پلاستیکی هستند ، احتیاط لازم را به عمل آورید.

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که :” سکس بهتر ، زندگی بهتر “

مریم محبی

سکسولوژیست

                                                                                              mohebbi_sexology اینستاگرام:

www.maryammohebbi.com

Tel:905-597-1622

Voice mail: 818-732-1622

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram