Articles (مقالات)

تبر مخصوص اخته سازی

تبر مخصوص اخته سازی

در دهکده کوچکی در چین موزه ای احداث گردیده که در آن اشیایی مربوط به اخته سازی مردان در طول 2000 تاریخ چین به نمایش گذاشته شده است. عمل اخته سازی مردان ، در سیستم سیاسی چین بسیار متداول بوده است و معمولاً کلیه افرادی که ارتباط نزیدک با خانواده امپراطوری را میداشتند برای اطمینان از عدم کامیابی جنسی آنان از طبقه اشراف ؛ دستگاه تناسلی آنان قطع میگردیده تا امکان برانگیختگی و میل جنسی و نیز بارور سازی در آنان از میان برداشته شود.

تصویری که مشاهده میفرمایید متعلق به موزه بیجینگ میباشد که در آن تبری به نمایش گذاشته شده است که برای سالیان دراز آلت تناسلی مردانی که در دربار چین آمد و شد میداشته اند را قطع کرده است. گفتنی است که این عمل بدون بیهوشی و با همکاری چندین مرد و بستن دست و پای فرد انجام میگرفته است . معمولاً پس از جدا سازی بیضه ها از بدن مرد ، او بیهوش گردیده و برای ماه ها امکان حرکت برای او مقدور نمیبوده است . مطابق با آیین چین ، بیضه مرد در بسته مخصوصی گذاشه شده و آنرا از سقف خانه آویزان میداشتند تا هنگام مرگ ، همراه با بدن ، دفن یا سوزانده شود.

رسم اخته سازی مردان دربار در سایر کشور ها چون یونان ، مصر، ترکیه ، ایتالیا و ایران نیز مرسوم بوده است.

در ایران از کلمه خواجه یا «خوجه» برای مردان اخته شده استفاده می‌شود. اخته سازی اغلب در سنین کودکی پسران انجام می‌شد. با ایجاد و گسترش حرمسرا در ایران، استفاده از مردان اخته شده (خواجه) برای خدمت به زنان حرمسراهمیت بیشتری یافت، و این وضعیت تا پایان دوره قاجار ادامه داشت. گرچه خواجگان بعضا به پست‌های مهمی نیز در دربار دست یافته و در تصمیمات شاه و وضعیت کشور اثر گذار بوده‌اند. همچنین از خواجگان گاه برای تربیت و نگهداری از ولیعهد نیز استفاده می‌شد.

Please follow and like us:

1 thought on “تبر مخصوص اخته سازی

    • Author gravatar

      اوه .مردها بعد از اینکه خر شدن قبول کردن اخته بشن از ناراحتی دق مرگ نمی شدن؟
      مطلب های بسیار جذابی دارید. برای اولین بار هست که سایت رو بازدید می کنم و الان 3 ساعت مداوم در حال خواندنم . لول :دی

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram