Articles (مقالات)
بوسه

بوسه

بوسه

بوسه غریزی ترین ، ابتدایی ترین و لطیف ترین آغازگر هر رابطه عاطفی – جنسی محسوب میگردد.

این رفتار ساده که به بلندای تاریخ بشریت با او همراه بوده است از لحظه تولد تا مرگ با انسان رشد کرده و متحول میگردد ( بوسه مادر ، بوسه یار و نهایتا بوسه خاک ) افراد در جوامع و فرهنگ های مختلف با نزدیک کردن لبهای خود و لمس شی، یا موجود زنده یا … نوعی قداست ، احترام ، ارزش و علاقه را پیام گرند . بوسه بر تاس برای خوش شانسی ، بوسه بر نان خشک برای برکت ، بوسه بر سر پنج انگشت نمود دلخواهی و ….همگی شاخص جایگاه ویژه بوسه در اذهان جوامع بشری است .

بوسه واژه صوتی یا ” آوا نام ” است که خود کلمه صدای انجام این رفتار را تداعی گر است ( صدای برخورد ، برخورد دو لب به مثابه برخورد موج به ساحل ). در نظر رودکی صدایی چون شکسته شدن پسته در نظر است :

منم خو کرده بر بوسش چنان چون باز بر مسته

چنان بانگ آرم آز بوسش چنان چون بشکنی پسته

در کتب مقدس چون انجیل و قرآن دمیده شدن روح خداوندی در انسان ، بوسیده شدن انسان توسط خداوند و نزدیکی و یکی شدن در پس این بوسه تعبیر گردیده ( خداوند نفح خود را بر انسان دمید ) جنستجویی در حافظه فرهنگ غرب نشان میدهد بوسه در مفهوم انسانی آن نوعی بیدار گری جنسی قلمداد میشود آنجا که در داستان سلیپینگ بیوتی ( زیبای خفته ) دختر جوانی در بستر خواب است ( هشیاری جنسی ندارد و باکره است ) تا زمانیکه نجیب زاده ای با اسب سپید اولین بوسه را بر لبان او نقش میکند و از آن پس زیبار خفته بیدار میگردد ( بیداری جنسی ) لذا تصور میگردد زندگی مجدد و حیات با پیوند لبان شروع میگردد و از آن پس خوشبختی و راحتی در انتظار زوجین خواهد بود.لذا بوسه به عنوان اولین شاخص در جهت بلوغ جنسی آغارگر هر رابطه عاطفی جنسی به شمار میرود و معمولاً اغلب قریب به اتقاق رفتار های جنسی با عمل بوسیدن آغاز میگردد.

اولین نقاشی که تصویر بوسیدن را بر کاغذ ترسیم کرد نقاش مشهور گوستاو کلیمت بود که کاری با عنوان د فرست کیس را به جهانیان هدیه داد که در آن دو فرشته در حال بوسیدن یکدیگر میباشند نشان داده شده است . اولین مجسمه از پیکر دو انسان در حال بوسه متعلق به رودین در سال 1889 میباشد که در نوع خود شاهکار بزرگی در صنعت مجسمه سازی به شمار میرود . اولین عکس که از زن و مردی در حال بوسیدن گرفته شده است ” بوسه در مقابل شهرداری ” نام دارد که از دید فتوگرافی بسیار زیبا و به شکلی طبیعی به شکار لحظه بوسه رفته است. در تاریخ سینما اولین صحنه فیلمی که بروی پرده سینما ها ظاهر شد که در آن مرد و زنی به بوسیدن یکدیگر مشغولند سال 1896 فیلم ویلیام هیز بود که در کشور کانادا و در شهر اوتاوا به نمایش درآمد. طولانی ترین صحنه بوسیده در تاریخ سینما مربوط به فیلم ” یو آر این در آرمی ” بود که در آن 7 دقیقه صحنه بوسه ادامه داشته است

و نهایتاً بوسه بر مجسمه : در کشور ایتالیا سربازی به نام گوییدارلو که در قرن 16 برای این کشور خدمت میکرده و کشته شده است مجسمه ای از پیکر خوابیده او در موزه تهیه گردیده است که گفته میشود دخترانی که بر لبان این مجسمه بوسه زنند همسرانی شایسته اختیار کرده و به شادمانی زندگانی خواهند کرد . تاکنون 5 میلیون زن بر سر این مجسمه حاضر شده و به امید یافتن همسر دلخواه 5 میلیون بوسه بر لبان این سرباز هدیه کرده اند.

بوسه که ذر انواع مختلفه اعم از بوسه هوایی ، بوسه بر گونه ، بوسه اسکیمویی ، و بوسه فرانسوی یا زبانی و … متجلی میگردد علی ااظاهر رفتاری ساده به نظر میرسد که همگان بر انجام و بهره وری صحیح از آن قادرند لیکن فنی بسیار ظریف و علمی است که ساده انگاشتن آن به بهای ختم یک رابطه خواهد انجامید . از علاقه مندان اگاهی از فنون بوسه خواسته میشود برای این اهم به بخش ویدئو های موجود در وب سایت اینجانب مراجعه فرمایند

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را درگوش که ” سکس بهتر ، زندگی بهتر “

Please follow and like us:
Tags :

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram