Articles (مقالات)
کاندوم بالدار !

کاندوم بالدار !

علی رغم اهمیت استفاده از کاندوم چه در باب پیشگیری از بارداری و چه مقابله با بیماری های مقاربتی، اکثر مردان مایل به استفاده از وسایل پوششی در هنګام سکس نمیباشند. نظر به حساسیت موضوع ، محققان بر آن شده اند تا علل احتمالی این بی علاقه گی در مردان را  جویا گردند. لذا از ۴۴۰ مرد ۱۸ ساله تا ۷۰ ساله خواسته شد که با تکمیل پرسشنامه ای معلوم دارند که در ۳ ماه گذشته میزان و کیفیت استفاده  آنها از کاندوم به چگونه بوده است. این تحقیق که زیر نظر مرکز پژوهش های کینزی انجام پذیرفت نشان داد که حدود نیمی از این مردان، در ارتباطات جنسی سه ماهه اخیر خود، به نوعی با استفاده از کاندوم دچار مشکل میبوده اند. اغلب مشکلاتی که ایندسته از مردان گزارش داده بودند عبارت بوده از: پاره شدن کاندوم ، لیز خوردن و بیرون آمدن کاندوم ، حساسیت و قرمزی پوستی و نهایتاً راحت نبودن یا لذت نبردن در هنگام استفاده از آن. از سویی نباید نقش رسانه های گروهی و فیلم های پورنو را در تخریب افکار مردان فراموش کرد چرا که دراکثر مواقع ستا ره های فیلم های سکسی بدون کاندوم  اقدام به برقراری رابطه جنسی مینمایند که مسلماً برای عده کثیری از جوانان و مردانی که الگوی رفتار جنسی خود را ایندسته از فیلم ها قرار داده اند این ذهنیت متبلور میگردد که استفاده از کاندوم امری غیر ضروری و گاهاً کاهش دهنده لذت جنسی میتواند باشد.

به منظور رفع مشکلاتی که استفاده از کاندوم به همراه دارد مبتکران در تلاشند تا با  ابداع یک شیوه جدید در ساخت کاندوم ها مردان را به مصرف این وسیله مشتاق سازند. در این راستا اروپایی ها کاندوم هایی تحت عنوان وینګمن به بازار جهانی عرضه نموده اند. کاندوم های وینگمن یا بالدار نوع نوینی از صنعت کاندوم سازی محسوب میگردند که همانگونه که از نام آن پیداست باله هایی به آن وصل شده که سهولت بیشتری برای انجام رابطه جنسی در مردان ایجاد نموده است. کاندوم های بالدار در سال ۲۰۰۶ توسط پل برویر و ادنان تانوویک در هلند و در پاسخ به یکی از نیازهای اساسی مردان در استفاده بهینه از کاندوم ابداع شده است. باله یکی از مشخص ترین ویژگی های این کاندوم ها میباشد که به مردان کمک میکند تا با استفاده از تنها یک دست خود بتوانند براحتی کاندوم را روی ارگان جنسی خود بکشند.

از آنجایی که باز کردن و قرار دادن جهت مناسب کاندوم روی ارگان نیازمند استفاده از دو دست و اختصاص زمان میباشد باله هایی که در بخش مناسبی از کاندوم قرار داده شده این امکان را برای مردان فراهم آورده تا بدون صرف زمان طولانی و همچنین بکارگیری هر دو دست خود براحتی بتوانند از کاندوم در هنگام انجام رابطه جنسی استفاده نمایند. در واقع باله های اطراف کاندوم این امکان را برای مصرف کننده ایجاد کرده که کاری که قبلا با بکارگیری انگشتان و ناخن های هر دودست میبایست به انجام رسد این بار به کمک دستگیره به انجام رسد. در شرح محسنات کاندوم های بالدار آمده است که استفاده کننده میتواند حتی در تاریکی شب و با کمترین تماسی که دست او با کاندوم پیدا میکند سکسی مراقبت شده را تجربه نماید. مضافاْ بر آنکه نازکی فوق العاده این قسم از کاندوم ها نقش مهمی در تجربه احساسی طبیعی در هنگام انجام رابطه جنسی ایفا می نماید. ناگفته نماند بکارگیری از کاندوم های باله دار از ایجاد هوایی که معمولا در فضای بالایی کاندوم ایجاد میشود نیز جلوگیری به عمل میاورد.

 چند سال پیش بیل گیتس رئیس و موسس شرکت مایکروسافت به همراه همسر خود خانم ملیندا از طریق بنیاد خیریه خود معروف به ” بنیاد بیل و ملیندا گیتس ” اعلام داشتند که مایل به  اختصاص بودجه به صنعت طراحی کاندوم میباشند. به همین واسطه از کلیه مبتکرین ، طراحان و دست اندرکاران صنعت کاندوم سازی درخواست کردند تا به فکر خلق کاندوم  های نوین بوده با ابداع نوع مرغوبی از کاندوم  به رواج استفاده از آن در هنگام رابطه جنسی کمک بیشتری نمایند. بیل گیتس بودجه یک صد هزار دلاری را برای شروع کار تحقیق و تولید این کاندوم ها به کسی تقدیم میدارد که بتواند در تولید نسل جدید کاندوم دو فاکتور ” لذت بیشتر ” و” راحتی بیشتر در استفاده ” را رعایت کرده باشد به نحوی که مردم استفاده از آنرا به استفاده نکردن ان ترجیح دهند . لازم به ذکر است که این بودجه مبلغی غیر قابل تغییری نبوده و گفته شده که در صورت لزوم به سقف یک میلیون دلار نیز قابل افزایش است.

 از زمانیکه که به ایده خلق کاندوم های نوین به شکل جدی تری نگریسته شده است ، خلاقان بسیاری سعی درتولید نسل جدیدی از کاندوم داشته اند که  از میان آنان  میتوان به ” کاندوم اوریگامی ” اشاره داشت . انگیزه ساخت این نوع از کاندوم ها برای آقای ” دنی رزنیک ” ابداع گر کاندوم اوریگامی ، تنها به نیت  شرکت و پیروزی در طرح بنیاد بیل گیتس شکل نگرفته است  بلکه حادثه ای سبب گشته است تا این شخصیت عزم خود را جهت تولید کاندوم های ایمن جزم نمیاید . گفته شده که آقای رزنیک در سال ۱۹۹۳ در حین انجام رابطه جنسی با مشکل پارگی کاندومی مواجه گردیده است که این امر منجر به ابتلای وی به ویروس اچ آی وی گشته است .  انتخاب نام اوریگامی برای این نوع از کاندوم ها الهام گرفته از صنعت معروف تا کردن کاغذی میباشد که چنانچه میدانیم یکی از سرگرمی های محبوب ژاپنی ها بوده و طی آن کاغذ های ساده با تا شدن های هندسی به اشکالی چشم نواز مبدل میگردند . از انجایی که بخش بدنه این نوع  از کاندوم ها در فرمتی آکاردئون مانند ، تاشدگی دارد لذا نام اوریگامی برای آن دارای مناسبت میباشد.

کاندوم های اوریگامی از سیلیکون تهیه گردیده اند وعلاوه بر ظاهر متفاوت ، ادعا شده است که کارکرد آن نیز بهتر از کاندوم های موجود در بازارند . فرمت تا شونده این نوع از کاندوم ها سهولت بیشتری برای استفاده سریع مصرف کننده فراهم آورده است بنا بر این برای بر خی افراد که در هنگام استفاده از کاندوم های لوله شونده در شناسایی جهت صحیح بازشدن آنها دچار مشکل میشوند ، کاندوم های اوریگامی این مانع را از سر راه آنان برمیدارد چرا که به شکل فنر مانند تنها از یک طرف قابل باز شدن میباشند. از طرفی بخش کلاهک کاندوم های اوریگامی از فضای بزرگتری نسبت به کاندوم های لوله ای برخوردارند که نتیجتاً در بردارنده کامل تر محتویات انزال میتواند باشد . فضای گشاد تر بخش بدنه این نوع از کاندوم و فرمت تاشدگی آن گفته شده که امکان حرکت پوست الت تناسلی مرد از یک طرف و تحریک بیشتر بدنه آلت تناسلی زن مقدورساخته  لذا انتظار میرود تا این فاکتور آزادی حرکتی بیشتری برای شرکا ایجاد کرده در بردارنده لذت بیشتر در طول رابطه جنسی آنها  باشد.

از دیگر محسناتی که ابداع گر این کاندوم اوریگامی بدان اشاره دارد صرفه جویی در صرف وقت در پوشش این نوع از کاندوم است . تخمین زده شده است که از زمانی که فرد اقدام به پوشیدن این کاندوم بر روی آلت تناسلی خود میکند مدت زمانی تنها معادل ۲.۸ ثانیه طول میکشد تا مسیر سر آلت تا بدنه توسط این کاندوم تحت پوشش قرار گیرد. فاکتور زمان از عوامل اساسی در حفظ نعوظ در مرد به شمار میرود ویکی از دل مشغولی  پاره از انان از دست دادن نعوظ پیش از انجام فرایند دخول است و گزارش شده که صرف وقت زیاد برای باز کردن ، قرار دادن و نهایتاً پوشانیدن کاندوم احتمال این تجربه را در مرد فزونی میبخشد . در طراحی کاندوم های اوریگامی کفته شده با کمترین صرف وقت ، بیشترین پوشش و لذت بخش ترین سکس امکان پذیر خواهد بود. چنانچه ذکر آن رفت مواد سازنده این نوع از کاندوم ها از سیلیکون یا حتی سوپر سیلیکون میباشند تا امکان انتقال بیماری های مقاربتی و همچنین بارداری مقدور نگردد.

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که :” سکس بهتر ، زندگی بهتر “

مریم محبی

سکسولوژیست

                                                   mohebbi_sexology اینستاگرام:

www.maryammohebbi.com

Tel:905-597-1622

Voice mail: 818-732-16

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram