Articles (مقالات)

ولنتاین ، شکلات ، سکس

1238

تاکنون از خود پرسیده اید که چرا شکلات جزء لاینفک مراسم ولنتاینز دی میباشد ؟! غالب کشور های جهان براین باورند که سمبل عشق و نزدیکی با شکلات قابل عرضه بوده و هدیه دادن و گرفتن شکلات نمادی است از ارادت قلبی عشاق به یکدیگر. لیکن چنانچه به دید علمی به پایه ها و ریشه های این اعتقاد جهان شمول بنگریم به معتبر بودن این ادعا واقف گشته و معترف میگردیم که رابطه بین شکلات و عشق خیلی هم بی مفهوم نمیباشد ! فوائد مصرف کاکائو را همگان آگاهند . اهمیت این گیاه معجزه آسا را از آنجا میتوان فهمید که کلمه” کاکائو ” از نظر لغوی ” غذای خدایان ” معنی گشته و در گذشته های دور تنها پادشاهان و رهبران بلند مرتبه مذهبی اجازه استفاده از آنرا میداشتند. در سوابق تاریخی ” ازتک ” ها مذکور است که امپراطور منتزوما تا 50 فنجان کاکائو داغ مصرف نمیکرد وارد حرمسرای خود نمیشده است ! و همواره توصیه او به دیگران بالابردن میل و توان جنسی خود با مصرف کاکائو میبوده است .اگر چه در گذشته کاکائو بیشتر به شکل نوشیدنی مصرف میگشته و رفته رفته به شکل قالبی در آمده است لیکن هنوز هم این اعتقاد وجود دارد که چنانچه کاکائو به شکل نوشیدنی علی اخصوص به شکل داغ آن ( نه به شکل چاکلت میلک های موجود در یخچال مغازه ها ) مصرف گردد بسیار قابلیت جذب بهتری پیدا میکند.

از اولین باری که کاکائو بوسیله مایا ها مورد استفاده قرار گرفت تا به امروزهمواره این اعتقاد وجود داشته که این ماده خاصیت بالابرندگی میل جنسی دارد. شکلات افزایش دهنده سروتونین در بدن است که خود بالارفتن سروتونین باعث احساس آرامش و کاهش استرس و اضطراب میشود. شکلات تیره یا دارک چاکلت سبب ترشح دوپامین شده که این ماده شیمیایی در تحریک منطقه لذت مغز میتواند تاثیر گذار باشد لذا احساس لذت پس از مصر ف شکلات به فرد دست میدهد . تحقیقات انجام شده نشان میدهند زنانی که بیش از سایرین به مصرف شکلات عادت دارند از مشکلات جنسی کمتری در رنج بوده خوشنودی جنسی بیشتری را تجربه گر بوده اند . ماده فینل تایلامین موجود در شکلات باعث شده تا این ماده ” داروی عشق ” نام گیرد . علاقه مفرط بسیاری از زنان به شکلات سبب شده کم کم نام میوه ممنوعه به آن اطلاق گردد .( وایاگرای زنانه که سبب گشته است تا عده کثیری از زنان از خرید شکلات در انظار احساس شرم داشته باشند !) عده ای از محققین معتقدند نه فقط افزایش اندروفین است که به دنبال مصرف شکلات ایجاد میکردد بلکه ویژگی خاص شکلات که در دهن با حرارت بدن ذوب شده و حالت کرمی و لطیف داشتن آن است که تجربه لذت بخشی را در بدن مشابه لذت جنسی تداعی میکند .

جالب است بدانیم که در یک نظر سنجی اذعان شده که زنان شکلات را حتی به سکس ترجیح میدهند! به عنوان حسن ختام مطلب طنز زیر که به بررسی اولویت شکلات به سکس پرداخته است تقدیم میکردد :

آیا شکلات از سکس بهتر است؟ به اعتقاد عده ای بله ! زیرا :

1- شکلات بدست آمدنیست!

2-شکلات را میتوان همه جا حتی درحضور مادر خود خورد!

3- شکلات فرد را حامله نمیکند!

4- شکلات خوب آسان یافت میشود!

5- شکلات را میتوان هر موقع از ماه خورد!

6- هر چند نوع شکلاتی که فرد بخواهد میتواند داشته باشد!

7- هیچوقت برای خوردن شکلات خیلی جوان یا خیلی پیر نیستی!

8- خوردن شکلات همسایه ها را بیدار نمیکند!

شیرین کام باشید و شعار همیشگی را در گوش که : سکس بهتر ، زندگی بهتر 

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram