Articles (مقالات)

وایاگرا و شنوایی

وایاگرا و شنوایی

بنا بر تحقیقات متخصصین گوش و حلق و بینی ، بین استفاده قرص وایاگرا و از دست دادن طولانی مدت شنوایی رابطه میتواند وجود داشته باشد. به اعتقاد این متخصصین مواد ترکیبی در وایاگرا که کار آن مهار فسفودی استراز – 5 میباشد تا بواسطه آن جی ام پی بتواند به فعالیت خود ادامه داده خون در دستگاه تناسلی بیشتر در جریان باشد و امر نعوظ متحقق گردد، میتواند نتایج منفی طولانی مدت از جمله ناشنوایی را سبب گردند.

از سال 2007 تا کنون چندین مورد افرادی که به دنبال مصرف وایاگرا دچار نا شنوایی شده بودند گزارش شده است که این امر باعث گردید نظر محققین به پیامد ها و عوارض جانبی وایاگرا بیش از پیش متوجه گردد . امروزه پژوهشگران بر این باورند که بدنبال مشاهده هر گونه علائم غیر طبیعی پس از مصرف وایاگرا بایستی به مصرف مجدد این دارو نگاهی دوباره داشت . علی الخصوص عوارضی که شاید به فوریت ظهور نکرده و مانند ضایعه گوش طولانی مدت فرد را با مشکل مواجه سازد.

دکتر مک گوین ، پرفسور اپیدمیولوژی که رهبری این دسته از تحقیقات را به عهده دارد مدعی است از سال 2006-2003 حدود 12 هزار مرد بالای 40 سال را که از وایاگرا استفاده کرده بودند تحت بررسی و آزمایشات خود قرارداده است و متوجه شده است این دسته از افراد دو برابر بیش از افرادی که وایاگرا استفاده ننموده اند به مشکلات شنوایی دچار گشته اند.

پژوهشگران بر این باورند که شاید افزایش جریان خونی که در بدن در پی استفاده از وایاگرا در کل بدن اتفاق میافتد ، از آنجایی که اندام خاصی را هدف قرار نداده و همه اعضا دچار پر خونی میگردند لذا گوش نیز از این پدیده مستثنی نبوده و این افزایش جریان خون در گوش به کارکرد آن در دراز مدت آسیب وارد آورد.

لازم به ذکر است که عده ای ازمبتلایان به ناتوانی جنسی به منظور رفع مشکل خود ازقرص وایاگرا استفاده مینمایند که در این راستا باید رعایت نکات زیر را بدانها خاطر نشان ساخت :

استفاده از این دارو در افراد مسن ، خصوصا کسانی که از داروهای خاصی مثل نیترات ها ( که در داروهای بیماران قلبی استفاده می شود) استفاده می کنند، باید با نظر مستقیم پزشک مربوطه و تجویز او صورت گیرد ، در غیر این صورت می تواند مخاطره آمیز باشد.

– در صورتی که در خلال نزدیکی علائمی مثل منگی ، گیجی ، تهوع ، یا دردهای قلبی ( درد سینه، احساس سفتی و فشار در سینه، کرختی ، گزگز در گوش و درد در قفسه سینه یا شانه و فک تحتانی ) درمصرف کننده پدید آمد، از ادامه فعالیت جنسی باید خودداری کرده و سریعا به پزشک بایدمراجعه کرد.

– مصرف بیشتر از یک قرصی وایاگرا در روز توصیه نمی شود.

– دارو را باید دور از نور و رطوبت در دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد، درون جعبه در بسته نگهداری کرد

– با توجه به احتمال بروز عوارض قلبی شدید ناشی از مصرف این دارو توصیه می شود که فقط تحت نسخه پزشک مصرف شود.

مهم ترین نوصیه این میتواند باشد که : هیچگاه از سر تفنن یا کنجکاوی این دارو را مصرف نکنید

شادو پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که : ” سکس بهتر ، زندگی بهتر “

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram