Uncategorized
ماساژ پروستات

ماساژ پروستات

ماساژ پروستات

پروستات عضوی است به اندازه یک گردوی کوچک  به وزن 20 گرم که در ابتدا مجرا و زیر مثانه مردان قرار گرفته است. پروستات در لاتین به معنای غده محافظ و در جایی غده رشد کننده  تعبیر گشته است . اهمیت و تاثیر کارکرد صحیح این غده برسلامت جسمی و جنسی بر کسی پوشیده نیست و از این رو روزانه هزاران پژوهش پیرامون  شناخت  و بررسی علل و عوامل تاثیر گذاربر این ارگان د ر دست انجام است. یکی از راه هایی که ګفته شده میتواند نقشی در بهبود کنش این ارګان ایفا نماید ماساژ آن میباشد که جهت انجام نیازمند وسیله میباشد.

 ابزاری که جهت ماساژ پروستات طراحی ګردیده اند در زمره فراورده های کمک جنسی قرار ګرفته اند. منطور از وسایل کمک جنسی ، ادوات و ابزارهای به کار گیری شده  ای میباشد که پیش یا هنگام رابطه جنسی به منظور کمک رسانی ، تسریع و یا شدت بخشی خوشنودی جنسی مورد استفاده قرار میگیرد. دسته ای از این وسائل علاوه بر کارکرد کمک جنسی دهندگی به عنوان وسایل ماساژ ، ریلکس کننده و یا  درد زدایی نیز مورد استفاده قرار میگیرند . به عبارتی فواید استفاده از وسائل کمک جنسی را میتوان به شرح زیر خلاصه داشت:

تسهیل درامر انجام  رابطه جنسی

تسریع در رسیدن به خشنودی جنسی

ارگاسم و در وضعیت راحت بدنی

تجربه خشنودی جنسی برای افرادی که فاقد شریک جنس هستند

تنوع درروند رابطه جنسی تکراری و یکنواخت

وسیله کمک جنسی پروستات :

 این وسیله کمک جنسی تنها برای مردان مورد استفاده قرار میگیرید و در طراحی آن ماساژ پروستات در نظر گرفته شده این وسیله که از انحناء ویژه برخوردار است از محل مقعد مرد به تحریک مقعدی گماشته میشود . طول ماساژور های پروستات مطابق با شرایط بدنی طراحی ګردیده  به نحوی که بتواند از ناحیه مقعد خود را به پروستات رسانیده و بخش باریک انتهایی که به یک طرف خمیدګی پیدا کرده امکان لمس این ارګان را فراهم آورد. در ساخت ماساژورهای پروستات معمولا از سیلیکون استفاده میشود و بخش انتهایی آن در حکم دسته و برجستګی های بدنه تحریکات متفاوتی در این بخش از بدن مرد ایجاد می نماید.

هدف اصلی که در ساخت ماساژ دهندګان پروستات در نظر ګرفته شده است افزایش میزان جریان خون در این ارګان میباشد. از آنجایی که کنش بهتر پروستات با امکان بهره وری بهینه از جریان خون دارای ارتباطی تنګاتنګ میباشد تولید کنندګان این محصول بر آن شدند تا با بکار ګیری ابزارهای مکانیکی به سلامت این پروستات کمک کنند.

نباید انګاشت که تنها انګیزه تولید وسایل ماساژ دهنده پروستات بالا بردن سهولت جریان خون در این ارګان است بلکه از آنجایی که پایانه های عصبی بسیاری محدوده اطراف پروستات را پر نموده اند لذا تحریک این ناحیه از بدن مولد لذت نیز میتواند باشد. به عبارتی میتوان ګفت دسته  ای از متقاضیان تنها به نیت تجربه جنسی از وسایل  ماساژ دهنده  پروستات استفاده میکنند. شاید این تصور در ذهن شمای خواننده تجلی ګردد که مردانی که از چنین وسایل کمک جنسی استفاده میکنند الزاماْ بایستی همجنسګرا باشند چرا که این دسته از افراد  تحریک مقعدی را لذت بخش قلمداد میکنند، اما خاطر نشان میسازم که این تنها همجنسګرایان مرد نیستند که مشتری خرید وسایل ماساژ دهنده پروستات میباشند بلکه بنا بر نتایج برخی از وب سایت های نظر سنجی هستند مردان غیر هم جنس ګرایی که از نظر جنسی به جنس مخالف رغبت جنسی نشان میدهند و همچنان از تهیه این وسیله استقبال نشان میدهند.

نا ګفته نماند که به طور کلی بحث ماساژورهای پروستات مقوله بسیار جدیدی در مطالعات رفتار جنسی محسوب میګردد و تعداد قلیلی از افراد نسبت به وجود و نحوه کاربرد چنین وسیله ای آګاهی دارند. این  آشنایی قلیل در کشورهای غربی از رتبه بالاتری نسبت به کشورهای غیر غربی برخوردار بوده و علی الخصوص در ممالک اسلامی به حداقل کاهش میابد.

 تولید کنندګان ماساژور های پروستات بر این باورند که استفاده از این وسیله بی خطر و بدون ضرر میباشد و مردانی که از این وسیله استفاده میکنند علاوه بر اینکه ګامی در جهت ارتقا سلامتی پروستات خود بر میدارند ، احتمال اینکه با مشکلاتی چون ناتوانی جنسی دست و پنجه نرم سازند تقلیل میابد. مضافاْ بر آنکه چنانچه فردی انزال دردناک داشته باشد به نحوی که  خروج مایع انزال با مزاحمت انجام پذیرد استفاده از این وسیله شاید بتواند با کاهشی که در التهاب پروستات بوجود میاورد مشکل فوق را مرتفع سازد.

نکته ای که ذکر آن را شایسته میبینم این است که علی رغم ادعاهای فوق تحقیق جامع و معتبری استفاده از پروستات ماساژور را تایید ننموده است. به عبارت دیګر برای بسیاری از دست اندرکاران امور درمانی اینکه ماساژ دادن پروستات به شکل قطع بتواند موجب بهبود کارکرد این ارګان شده و یا از مشکلاتی همچون دفع ادرار، انزال دردناک، ناتوانی جنسی و… ممانعت نماید جای بحث و تردید موجود میباشد.

همانګونه که ذکر شده جامعه پزشکی حمایت شفافی نسبت به استفاده از ماساژور های پروستات نشان نداده است. بکار ګیری  ماساژورهای پروستات بایستی با آګاهی قبلی و همچنین آموزش انجام پذیرد و عدم رعایت شرایط بهداشتی در هنګام مصرف این وسیله میتواند به جای سلامتی و لذت مشکل و درد به دنبال داشته باشد…

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که :” سکس بهتر ، زندگی بهتر “

مریم محبی

سکسولوژیست

/var/folders/j2/82q065q94ps7r7bwkzh_l2wc0000gn/T/com.microsoft.Word/Content.MSO/D2069412.tmp

                                                                                              mohebbi_sexology اینستاګرام:

www.maryammohebbi.com

Tel:905-597-1622

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram