Articles (مقالات)

فوائد سکس

فوائد سکس

پزشکی تعریف میکرد که پیرمرد 100 ساله ای را که مدتی در بیمارستان بستری و حال در شرف ترخیص میبوده ویزیت میکرده است . آنچه نام و خاطره این پیر مرد را در ذهن پزشک ماندنی کرده نه فقط سن زیاد او بلکه روحیه بسیار بالا و بشاش پیر مرد و همچنین سوالی بوده است که درلحظه خروچ از بیمارستان از پزشک خود میپرسد ” دکتر به من بگو چند روز دیگر میتوانم با همسرم سکس داشته باشم ؟! ”

در این لحظه پیر مرد سرش را به گوش دکتر نزدیک میکند و آهسته میگوید :” مگر تو نمیخواهی راز صد ساله شدن من را بدانی ؟!” پزشک بلا فاصله پاسخ میدهد که مسلماً دوست دارم بدانم چه کردی که به 100 سالگی رسیدی . پیر مرد میگوید رمز طول عمر این است : ” از هیچ فرصتی برای برقراری رابطه جنسی با همسرت غافل مشو ! ”
این نمونه عملی این فرضیه میباشد که افرادی که زندگی جنسی فعالی دارند از تندرستی جسمانی و روانی بالاتری بهره مند هستند . تحقیقات بسیاری انجام پذیرفته تا کم و کیف احتمال تاثیر رابطه جنسی بر طول عمر و یا به عبارتی فواید تناوب دررفتار جنسی را به بوته امتحان یا آزمایش گذارند . در این راستا آنچه توجه محققین را به خود جلب کرده است این است که اگر تا به امروز به سکس به عنوان رفتاری صرفاً لذت بخش که بقاء نسل را گارانتی گر است ، نگریسته میشده ، امروزه باید به دید ” درمان ” به آن نگاه شود .
از جمله مواردی که تاثیر مثبت برقراری رابطه جنسی را نمایانگرند عبارتند از :
افزایش توانمندی سیستم دفاعی بدن و مقابله آن با ویروس ها و باکتری ها خصوصاً ویروس سرما خوردگی
تنظیم دوره قاعدگی و کاهش دردهای هنگام قاعدگی
بهبود کارکرد پروستات و کاهش عفونت پروستات و سرطان پروستات در مردان
خواب بهتر و عمیقتر بواسطه افزایش میزان جریان خون و جریان اکسیژن در بدن
کاهش درد و افزایش توانایی بدن در تحمل آن بواسطه افزایش میزان اندورفین در بدن ، خصوصاً کاهش سردردهای مزمن و میگرنی
بهبود افسردگی های خفیف و قابلیت عملکرد جانشینی سکس با داروهای ضد افسردگی !
کاهش وزن و از دست دادن کالری ، متعاقب هر رابطه جنسی چیزی معادل پانزده دقیقه پیاده روی بر روی دستگاه ترید میل کالری سوزانده میشود
بهبود سلامت دهان و دندان بواسطه افزایش میزان بزاق و آنزیمهای مفیدی که از پوسیدگی دندان جلوگیری میکنند
افزایش کیفیبت روابط زنا شویی بواسطه عمیق تر شدن رابطه عاطفی متعاقب هر رابطه جنسی
افزایش اعتماد به نفس به لحاظ عملی شدن این باور که فرد توانایی لذت بردن ولذت بخشیدن را داراست
لازم به ذکر است که آنچه از فواید برقراری رابطه جنسی گفته شد تنها منوط به رعایت استاندارهای رفتار جنسی مطلوب قابل حصول میباشد و در مواردی که فرد از ضوابط تعریف رفتار جنسی سالم و نرمال تخطی ورزد و به افراط در انجام رفتار جنسی کشیده شده و این رفتار به شکل اعتیاد درآمده باشد بهره مندی از فوائد رابطه جنسی در چنین افرادی مورد تردید است .
Maryam Mohebbi Ph.D
www.maryammohebbi.com

905.597.1622

Please follow and like us:

3 thoughts on “فوائد سکس

  • Author gravatar

   با سلام و تشکٌر؛
   1- یک ذوج به سنین تقریبی مرد60 و زن 51 ساله که زن ازدو سه سال قبل به یائسگی زودرس رسیده است و هر گونه کار جنسی را یک جانبه تعطیل کرده است ؛ آیا در صورت علاقه کما فی ا لسابق مرد به ادامه ارتباط جنسی امیدی به ادامه زندگی مشترک این دو هست؟
   2- قطعاً ادامه زندگی به شکل چند ساله اخیرکه برای مرد جز جهنٌمی نبوده است به همان شکل قابل دوام نخواهد بود ، آیا راه چاره و درمانی برای نجات این زنئگی مایوس( ِائسه شدن زن) میباشد؟
   3-این مرد وزن دارای دو فرزند ساکن دنور کلرادوی آمریکا چگونه میتوانند از خدمات درمانی از راه دور شما بهره مند شوند؟

  • Author gravatar

   BA ARZE TASHAKOR AZ RAHNAMIEE SHOM
   MIKHASTAM DAR SOORATE EMKAN MARA RAHNAMEE KONEED MAN HODOODE 25 SALE EZDEVAJ KARDAM DAR TEY TAMAE IN MODAT HAMSARAM EJAZEH DIDAN ANDAME ORIAN HAMSARAM RA NADASHTEHAM VA HAR BAR K BA OON SOHBAT KARDAM EJAEH INKARO NADADEH DAR HALE HAZER IN MASALE KHAILI BARAYAM HAD SHODE B TORY KE TABEHAL CHAND BAR TASMIM GEREFTAM B KARGARNE JENSI MORAJEA KONEM VA BEDIN TARIGH KHODAM RA ERZA KONAM VALI BAZ PASHIMAN SHODAM CHON KHANEVADEHAM RA DOOST DARAM LOTFAN PASOKH MARA HATMAN BEDAHID
   BA TASHAKORE FARAVAN

  • Author gravatar

   خانم دكتر شما افتخار هر ايراني هستي به شما فخر مي كنم رشته ي شما از ضروريات دنياي امروز مي باشد ايران كه ديگه جاي خود دارد– موفق باشيد ودر ضمن از ويدئو هاي شما در يو تيوب متشكرم

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram