Articles (مقالات)

سکس و فوتبال

سکس و فوتبال

یکی از موضوعات بحث انگیز در مباحث روانشناسی ورزشی ، مسئله برقراری رابطه جنسی ورزشکاران در ایام بازی های جام جهانی است . نظریات گوناگونی پیرامون پرهیز از برقراری رابطه جنسی ورزشکاران در شب مسابقه مطرح گردیده است . عده ای را اعتقاد بر این است که برقراری رابطه جنسی در این زمان ، منجر به از دست دادن انرژی و توان ورزشکار میگردد و مصداق این تئوری ، محمد علی کلی بازیکن سرشناس بوکس است که مدعی است پیش از انجام مسابقات به مدت 6 هفته از برقراری رابطه جنسی پرهیز میداشته تا از این طریق به ذخیره سازی انرژی خود کمک کرده باشد .

از طرفی مطالعات انجام شده در دانشگاه مک گیل کانادا نشان داده اند که برقراری رابطه جنسی منجر به افزایش تستسترون در بدن میگردد که این افزایش نقشی مثبت در عملکرد فرد در فعالیت های ورزشی میتواند داشته باشد. به نظر این پژوهشگران چنانچه فرد فعالیت جنسی خود را به مدت 3 ماه متوقف سازد ، سطح تستسترون بدن در حد سطح تستسترون بدن یک پسر بچه کاهش میابد که نتیجتاً در چنین وضعیتی به شکل طبیعی نمیتوان انتظار عملکرد قوی بدنی از فرد داشت .لیکن این توضیح لازم به ذکر است که برای برخی از انواع ورزش ها که نیازمند تمرکز میباشد شاید فعالیت جنسی توصیه نگردد ولی برای ورزش های پر حرکت و پر خشونتی چون بوکس و یا فوتبال ، برقراری رابطه جنسی میتواند نقش مثبتی در کیفیت عملکرد ورزشی فرد داشته باشد مشروط بر آنکه فرد از افراط در انجام فعالیت جنسی ، مصرف مشروبات الکلی همراه با فعالیت جنسی و نیز بی خوابی طولانی مدت پرهیز داشته باشد.

گفتنی است در بازیهای در حال جریان در افریقای جنوبی کشورهای مختلف دستورالعمل های متفاوتی را برای فعالیت جنسی بازیکنان خود اعمال نموده اند . به عنوان مثال مربی تیم فوتبال انگلیس از بازیکنان خود خواسته است به هیچ عنوان در طول مسابقات به فعالیت های جنسی اشتغال نورزند در حالیکه مربیان کشور برزیل بازیکنان خود را در انجام فعالیت های جنسی آزاد گذاشته اند . در این میان کشور آرژانتین هم انجام فعالیت جنسی بازیکنان را تنها در تعطیلات آخر هفته مجاز دانسته است مشروط بر اینکه این فعالیت با مصرف مشروب و دخانیات همراه نگردد . لازم به ذکر است بازیکنان فوتبال معمولاً همسر و یا دوست دختر خود را در کنار خود در سفر همراه دارند.

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که : سکس بهتر ، زندگی بهتر

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram