Articles (مقالات)
سکس داشته باشید تا سرما نخورید !

سکس داشته باشید تا سرما نخورید !

سکس داشته باشید تا سرما نخورید !

سرماخوردگی و سکس

فصل سرما در راه است و همگان درفکر انجام تدارکات ایمن سازی های رایج به منظور مقابله با بیماری شایع این فصل ازجمله سرماخوردگی  میباشند. فوائد  استفاده از ویتامین ها، میوه جات ، اغذیه ، گیاهان و.. در پیشگیری از سرماخوردگی .را زیاد شنیده اید و من بر این باورم که غالب افراد مفاد این فهرست را حفظ میباشند چرا که  با کاهش دما بخش اعظمی از نشریات هفتگی به شرح راههای مقابله با ویروس سرما خوردگی اختصاص میابد.شاید جالب باشد بدانید آنچه یافته های نوین محققانی که در حوزه سلامت جسمی جنسی مشغول به فعالیت هستند نشان میدهند این است که بین متغیر رابطه جنسی و میزان دفعات ابتلا به سرماخوردگی رابطه وجود دارد.

بنا بر نتایج پژوهش های دانشگاه ویلکز ، ” سکس ”  موجب افزایش توانایی سیستم دفاعی در بدن میگردد و این امر در افرادی متحقق میگردد که به شکل مرتب به انجام رابطه جنسی میپردازند. مبادا متصور گردید که  بین بالا رفتن تعداد دفعات انجام رابطه جنسی و پایین آمدن میزان احتمال به سرماخوردگی رابطه موجود بوده هر چقدر بیشتر سکس داشته باشیم کمتر سرما میخوریم بلکه نکته قابل تامل این است که چنانچه انجام رابطه جنسی  تنها در حد متوسط انجام پذیرفته شده باشد نتیجه مورد نظر حاصل میگردد از این رو با بالارفتن تعداد انجام رابطه جنسی الزاماً نمیتوان خود را از ابتلا به ویروس سرما خوردگی محفوظ نگهداشت .

بنا بر داده های دانشگاه ویلکز افرادی که در هفته یک الی دو بار به انجام رابطه جنسی اشتغال ورزیده بودند کمتر به سرما خوردگی مبتلا شده بودند لیکن افرادی که بیش از این تعداد مبادرت به انجام نموده بودند کاهشی در میزان ابتلا به سرماخوردگی از خود نشان ندادند. از این رو همانگونه که انجام ندادن سکس در طول هفته میزان احتمال ابتلا به سرماخوردگی را میتواند افزایش دهد بیشتر از دو بار انجام دادن آن هم منظور مورد نظر را حاصل نمیاورد.

بررسی کیفیت سیستم دفاعی با سنجش میزان آی جی ای دربدن قابل بررسی میباشد.  درتحقیقات  پزشکی نشان داده شد که پیرو انجام رابطه جنسی میزان  آنتی بادی به نام ایمونوگلوبین ” ای ” یا ” ای جی ای ” در بدن این  افراد بالا رفته است . آی جی ای در خط مقدم دفاع در مقابل ویروس سرما خوردگی قرار دارد چرا که با چسبیدن به باکتری متجاوز، سیستم ایمنی بدن را فعال و مجبور به انهدام آن میکند.

دکتر کارل چارنتسکی  و همکار او فرنک برنان که رهبری این تحقیق را بر عهده دارند از 111 نفر از دانشجویان دانشگاه که داوطلب شرکت در این پژوهش شده بودند خواستند تا دفعات انجام رابطه جنسی خود در ماه پیشین اعلام دارند آنها همچنین نمونه ای از بزاق دهان این افراد را تهیه نمودند تا از میزان آی جی ای موجود در بدن اطلاع حاصل نمایند

نتیجه ازمایشات نشان داد میزان آی جی ای بدن افرادی که بطور مرتب هفته ای دو بار رابطه جنسی میداشتند 30 درصد افزایش نشان داده است . افرادی که کمتر از یک بار رابطه جنسی داشتند کمی بیشتر از افرادی که اصلا سکس نداشتند آی جی ای در بدن آنان ترشح شده بود ولی نکته جالب آنکه دانشجویانی که سه یا بیش از سه بار در هفته مبادرت به انجام رابطه جنسی کرده بودند میزان آی جی ای در بدن آنها حتی از کسانی که اصلا سکس نداشته بودند کمتر بود !!!

به باور دکتر چارنتسکی  توجیه این قضیه که چرا افرادی که سکس زیاد دارند آی جی ای در بدن آنها کمتر از کسانی است که سکس متعادل دارند این است که ” شاید این دسته از افراد از مسائلی چون وسواس به سکس و یا اضطراب در رنجند و چنانچه همه میدانیم مشکلات روحی و عصبی و همچنین استرس با کاهش آی جی ای رابطه مستقیم دارند “.دکتر چارنتسکی میپرسد : ” آیا هیچوقت متوجه این امر شده اید که افراد سالم رابطه جنسی متعادل و مرتب تری نسبت به سایرین دارند “

بالارفتن میزان قدرت سیستم دفاعی بدن تنها در گرو انجام رابطه جنسی نیست و برخورداری از تماس لمسی و ماساژ نیز میتواند نقش موثری در بالارفتن آی جی ای در بدن داشته باشد. به اعتقاد دکتر تیفانی فیلد مدیر مرکز تحقیقات لمس دانشگاه میامی امریکا هفتگی حتی فقط 20 دقیقه بهره مندی از خدمات ماساژی میتواند موجب کاهش هورمون استرس کورتیزول درخون گردد . ماساژ چه از بعد روانی و چه از بعد بدنی از فواید بسیاری برخوردار است. ماساژ به افزایش جریان خون در بدن کاهش استرس روزانه و خستگی های کاری کمک می کند . آنچه امروزه افراد را بیش از گذشته علاقه مند به انجام ماساژ کرده است کشف تاثیر مثبت و ارتباط مستقیم تماس بدنی در بیدار سازی حواس و بدنبال آن بهبود ارتباط جنسی است

ماساژ یا معادل  فارسی آن هنر” دست ورزی ” به واقع مهارتی است هنرمندانه که در بسیاری مواقع جنبه درمانی به این رشته داده است تا جاییکه نام ” ورز درمانی ” به این فن اطلاق گردیده است . در ایران قدیم  ” دلک ” فن مشتمالی بود که فرد عامل دلاک نام داشته محل کار او در گرمابه ها قرار داشت . امکان بهره وری از خدمات مشتمال  بعضاً تنهاشامل حال مردان میشد و نه زنان لیکن پس از رنگ باختن فرهنگ گرمابه روی ، امروزه مردان جوان  با فوائد این هنرتقریباً بیگانه میباشند. دسته ای از افراد که در مناطقی زندگی میکنند که در آنجا سالن ماساژ موجود بوده و امکان مراجعه به سالن های ماساژ برای آنان مقدور میباشد در حال بهره وری ازخدمات بدنی – روانی  آن هستند لیکن به گواه آمار  باز هم این مردان هستند که بیش از زنان مشتری ایندسته از سالن ها میباشند. ایجاد تحریک لمسی تنها مستلزم مراجعه به محل وِیژه و حضور فرد متخصص نبوده میتوان به تهیه وسایل شخص ماساژ که در اکثر فروشگاه های لوازم بهداشتی قابل دسترسی میباشند اکتفا نموده و شخصاً مبادرت به انجام آن کرده از فوائد آن بهره مند گردید.

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی ما را در گوش که :” سکس بهتر ، زندگی بهتر”

دکتر مریم محبی

سکس تراپسیت

Tel: 905-597-1622

Voice mail : 818-732-1622

www.maryammohebbi.com

کپی برداری از مطالب دکتر محبی تنها با ذکرمنبع مجاز میباشد


Please follow and like us:
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram