Articles (مقالات)

زود انزالی

زود انزالی

زود انزالی
زود انزالی

انجمن بین المللی سکچوال مدیسن در ماه اکتبر سال2007 خود ، آخرین و جدید ترین تعریف زود انزالی را به جامعه علمی ارائه داد . به ادعای این انجمن ، انزال ظرف مدت یک دقیقه و یا کمتر در طی فرایند رابطه جنسی واژینال و ناتوانی در به تعویق انداختن آن که ناخشنودی شریک جنسی را به دنبال داشته باشد مشکل زود انزالی قلمداد میگردد .

لازم به ذکر است که حضور سه فاکتور زمان ، ناتوانی درتعویق و واکنش منفی شریک جنسی ، سه شرط اساسی در تعریف و تشخیص زود انزالی به شمار میرود.

زود انزالی یکی از شایع ترین مشکلات جنسی در مردان گزارش شده است بطوریکه 25% تا 40 % از مردان با آن دست و پنجه نرم میکنند. تحقیقات علمی نشان میدهند همه مردان به نوعی در طول زندگی جنسی خود دچار زود انزالی گشته اند لیکن تجارب موقتی و کوتاه مدت را نمیتوان ملاک تشخیص زود انزالی در نظر گرفت . از دید متخصصین چنانچه فرد بیش از 6 ماه گریبانگیر علائم مذکور زود انزالی شده باشد میتوان او را در طبقه بیماران مبتلا به زود انزالی قرار داد. در بررسی علل و زمینه های ایجاد کننده زود انزالی باید به شرایط روانی ،صحت بدنی و بیماری های جسمانی ، ویژگی های محیطی و نیز کیفیت روابط بین فردی و جنسی در مرد توجه نمود.

Please follow and like us:

2 thoughts on “زود انزالی

Comments are closed.

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram