Articles (مقالات)
داستان خوراکی ها و میل جنسی

داستان خوراکی ها و میل جنسی

داستان خوراکی ها و میل جنسی

 

یکی از سوالات شایعی که غالباً از من پرسیده میشود این است که :” آیا دارویی هست که بخوریم تا میل جنسی ما زیاد  با کنش جنسی ما بهتر شود ” ! این پرسش نه تنها از ناحیه افراد کم اشتیاق جنسی که نگران کم بودن تعداد دفعات رابطه جنسی هستند بلکه گاه از زبان مردانی شنیده میشود که علی رغم علاقه مندی شخصی به برقراری رابطه جنسی ، این  شریک جنسی آنهاست از مشکل کم رغبتی جنسی در رنج میباشد با برای انجام آن با دشواری مواجه گردیده است . از آنجایی که  مشکل کم انگیزشی جنسی  یا  نانوانی جنسی به دلایل جسمی ، روانی ، ارتباطی متعدد متحقق میگردد درمان های مختلفی بر اساس علل موجود در پیش روی این دسته ازافراد قرار میگیرد. یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین شیوه  های کنترل مشکلات جنسی بهره وری از رژیم غذایی مناسب و اعمال مدیریت تغذیه ای میباشد.

غذا بهترین داروست ” این جمله شاید زیاد به گوش خورده باشد  اما حقیقتی است که  باور ان برای جامعه ” دارو محور”  امروزین دشوار به نظر رسد .از این رو به جای مصرف داروهای شیمیای یا پیش از نیاز به استفاده از آنها ، غذا میتواند در پیشگیری ، درمان یا کنترل بسیاری از مشکلات بدنی ، روانی ، جنسی در خدمت انسانها باشد.

از سویی باید این  اصل کلیدی  که میگوید ” ” آنچه برای کل بدن مناسب است برای اعضای آن هم کاراست ” را آویزه گوش داشت  لذا تمامی الگوهای تغذیه ای که برای سلامتی همه بدن توصیه شده اند مسلماٌ تندرستی ارگان جنسی را نیز میتوانند تعمین گر باشند از سویی چنانچه از برنامه غذایی کم چربی ، پر فیبر ، تازه با ترکیبات ویتامینی معدنی لازم استفاده کنیم حداقل فاکتورهای بدنی که میتوانند زمینه ساز ظهور برخی مشکلات جنسی باشند را تخفیف داده ایم . بنا بر تحقیق منتشر شده در ژرنال پزشکی ( دلنست) برنامه غذایی صحیح میتواند حتی به امر بر گرداندن بدن به وضعیت سالم کمک کند از این رو رگهای گرفته شده که به خاطر مصرف چربی امکان سهولت جریان خون از آنها گرفته شده این بار میتوانند با رعایت تغذیه ای یه شکل اولیه خود برگشت داده  شوند چنانچه میدانیم یکی از علل ناتوانی جنسی در مرد مشکلات عروقی میباشد که برنامه غلط غذایی میتواند نقشی اساسی در بهبود یا وخیم تر شدن شرایط موجود در رکها باشد.

به باور دکتر میکل ، ” چربی قاتل میل جنسی است ” بنابر پژوهش دانشگاه یوتا مردانی که شیر یا میلک شیک پرچرب مصرف کرده باشند و تحت آزمایش تستسترون قرار گیرند 50 درصد تستسترون خون آنها پایین از مردانی است که شیر یا میلک شیک کم چرب مصرف کرده باشند. نقش مهم تستسترون در میل و همچنین کنش جنسی مردان بر کسی پوشیده نیست لیکن چنانچه میبینیم تحت تاثیر الگوهای بد غذایی میتواند رو به کاهش گذارد .

از جمله مواد خوراکی موثر بر کنش جنسی عبارتند از :

کاکائو:

ازفوائد مصرف کاکائو کمتر کسی شاید ناآگاه باشد . اهمیت این گیاه معجزه آسا را از آنجا میتوان فهمید که کلمه” کاکائو ” از نظر لغوی ” غذای خدایان ” معنی گشته و در گذشته های دور تنها پادشاهان و رهبران بلند مرتبه مذهبی اجازه استفاده از آنرا میداشتند. در سوابق تاریخی ” ازتک ” ها مذکور است که امپراطور منتزوما تا 50 فنجان کاکائو داغ مصرف نمیکرد وارد حرمسرای خود نمیشده است ! و همواره توصیه او به دیگران بالابردن میل و توان جنسی خود با مصرف کاکائو میبوده است .اگر چه در گذشته کاکائو بیشتر به شکل نوشیدنی مصرف میگشته و رفته رفته به شکل قالبی در آمده است لیکن هنوز هم این اعتقاد وجود دارد که چنانچه کاکائو به شکل نوشیدنی علی اخصوص به شکل داغ آن ( نه به شکل چاکلت میلک های موجود در یخچال مغازه ها ) مصرف گردد بسیار قابلیت جذب بهتری پیدا میکند.

هندوانه :

به ادعای مرکز تحقیقات تکزاس ، هندوانه حاوی موادی مشابه با ترکیبات موجود در وایاگرا میباشد که میتواند تاثیراتی همانند آن در بدن فرد ایجاد نماید . دکتر پاتیل مقام مسئول این تیم تحقیقاتی اضهار میدارد: ” ما همیشه از خواص متعدد هندوانه در بهیبود عملکرد بدن با خبر بوده ایم لیکن این تاثیر وایاگراگونه هندوانه نیز به لیست بلند بالای فوائد آن افزوده شده است . هندوانه در ریلکس کردن رگهای خونی بدن موثر میباشد و این دقیقاً همان رسالتی است که قرص های آبی رنگ بنام وایاگرا در بدن به انجام میرسانند .

مواد ترکیبی در هندوانه با ایجاد ریلکسیشن در رگهای خونی در امر گردش خون در بدن تسهیلاتی ایجاد کرده که این عملکرد شامل حال دستگاه تناسلی نیز میگردد. لازم به ذکر است که این مواد شیمیایی تاثیر گذار در هندوانه بیشتر در نواحی پوسته که معمولاً سفید رنگتر هستند بیش از نواحی مرکزی و قرمز رنگ هندوانه یافت میشوند. از آنجا که پوست هندوانه خورده نمی‌شود، دانشمندان در تلاش برای تولید گونه جدیدی از هندوانه هستند که حاوی سیترولین بیشتری در بخش درونی باشد. همچنین دانشگاه کشاورزی اوکلاهوما نیز تحقیقات دانشکده تکزاس را مورد مطالعه و بررسی  و تایید قرار داده است.

از سویی هندوانه غنی از لیکوپن نیز می‌باشد که از این نظر حتی می‌تواند جایگزین سلطان این گروه یعنی گوجه فرنگی باشد. حدود 92 درصد هندوانه را آب تشکیل می‌دهد اما همان 8 ما بقی حاوی مقدار قابل توجهی لیکو پن و دیگر آنتی اکسیدان‌هایی است که در سلامت قلب پروستات و پوست نقش دارند..

.

صدف :

از دیر باز تصور میشده که صدف خاصیت آفرودیزیاک دارد و در سوابق تاریخی آمده است که امپراطور یونان ماموران خود را به سواحل انگلیس میفرستاده تا صدف جمع کنند تا صبح خود را باصرف چند صدف شروع کند. امروزه دسته ای از محققین معتقدند که به دلیل داشتن ماده شیمیایی دوپامین ( نروترنزمیتری که به افزایش میل جنسی کمک میکند) و نیز داشتن مقدار قابل توجه زینک  از ارزش غذایی خاصی بر خوردار است. کمبود زینک در بدن سلامت جنسی فرد را در خطر انداخته در مردان مشکلات پروستات و در زنان ناباروری و کاهش میل جنسی را  میتواند ایجاد کند.

تخم کدو

تخم کدو که از دیر باز یکی از اجزاء ثابت آجیل جات ما ایرانیان میبوده است از انجایی که  حاوی بیسفنول میباشد نه تنها بر روی میل جنسی تاثیر گذار است بلکه گفته شده تنظیم کننده استروژن نیز میباشد. تخم کدو دوست پروستات است و مشکلات ناشی از بزرگ شدن پروستات را کاهش میدهد این دانه بدلیل ترکیبات زینک کم بودن تستسترون مرد را جبران کرده همچنین در کیفیت اسپرم نیز تاثیر گذار میباشد در رابطه با زنان نیز گفته شده تخم کدو در امر لغزنده سازی مهبل نقش داشته و میل جنسی زنان را بالا میبرد. از انجایی که با افزایش سن میزان زینک بدن رو به کاهش میگذارد لذا تامین آن از طریق مصرف موادی حاوی زینک چون تخم کدو توصیه میگردد.

 

آواکادو :

آواکادو حاوی فولیک اسید و سرشار از ویتامین بی شش ، موثر بر تولید هورمون جنسی مردانه ، موثر بر میل جنسی زنان و همچنین مصرف آن مبارزه علیه افسردگی به شمار میرود

موز :

موز سرشار از پتاسیم و ویتامین بی که در تولید هورمونهای جنسی موثر بوده و در طول تاریخ نیز شکل موز به عنوان سمبل دستگاه تناسلی مرد یاد آور نقش آن در افزایش میل جنسی و همچنین توان جنسی در مردان بوده  است.

خاویار :

خاویار نیز سرشار از زینک میباشد و تحریک کننده تولید  تستاسترون وپشتیبان عملکرد رفتار جنسی در مرد به شمار میرود

سایر مواد خوراکی که میتوانند دارای تاثیرات مطلوب بر میل جنسی باشند عبارتند از : عسل ، کرفس ، شیرین بیان ، رازیانه ، انجیر ، سیر ، گشنیز ، دارچین ، وانیل ، ریحان ، مارچوبه ، جوز هندی ، زنجبیل ، نعناع ، فلفل ، آناناس ، گلاب ،خردل ، جعفری ، بادام و تخم بادیان رومی و….

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که : سکس بهتر زندگی بهتر

دکتر مریم محبی رواندرمانگر و سکس تراپست

Tel: 905-597-1622

www.maryammohebbi.com

Voicemail : 818-7321622

Please follow and like us:

Leave a Reply

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram