Articles (مقالات)

خود ارضایی و مارک تواین

کپی برداری از مطالب دکتر مریم محبی سکس تراپیست تنها با ذکر کامل منبع مجاز میباشد

مارک تواین
مارک تواین

خود ارضایی و مارک تواین

 

سموئل لنگهورن کلمنز ملقب به مارک تواین ( 1835-1910 ) از نویسندگان و طنزپردازن بنام امریکایی است که با دوکتاب ماجراهای هاکلبری فین و ماجراهای تام سایر شهرت جهانی یافته است.  در سال 1879 در کشور پاریس  جمعی از نویسندگان و هنرمندان امریکای در یک کلاب گرد هم آمده تا ضمن صرف شام و نوشیدنی ازسخنان مارک تواین بهره گیرند. انچه او محور بحث اصلی خود در این شب نشینی قرار میدهد موضوع خود ارضایی بود که  تا به آن روز کمتر در مجامع عمومی از ان سخن به میان آورده شده بود. مطالب مکتوب بدست آمده از ان سخنرانی ، 64 سال بعد در غالب کتابچه ای کوچک به چاپ رسیده در اختیار عموم قرار میگیرد . آنچه در اینجا از نظر میگذرد بخشی هایی از کتابچه ” عقایدی بر علم اونانیسم ” نوشته مارک تواین میباشد :

سخنران گرامی قبلی نکاتی را راجع به معظل اجتماعی خیانت  به شکل جامع ارائه نمود که جای بحث و صحبت دیگری را برای تکمیل برجای نگذاشت.  من  نیزادامه گر بحث اخلاقیات خواهم بود  لیکن مایلم نظر شما را به موضوعی جلب کنم که اکثر شما به آن گرفتار هستید و آن موضوع رفتار ” سوء استفاده جنسی از خود ” میباشد

 اکثر  محققان ونویسندگان بزرگی از گذشته تا به اکنون از نقطه نظر های پزشکی و اخلاقی این موضوع مهم را در نوشته های خود به چالش کشیده اند که این امر خود بیانگر اهمیت این عمل میتواند باشد . این افراد در آثارخود جهت گیرانه موافقت و دسته ای دیگر مخالفت خود از این رفتاررا منعکس نموده اند.

 هومر در کتاب دوم خود  بنام ” ایلیاد” با هیچانی ویژه  اضهار داشته است که : ” یا به من خود ارضای را بدهید یا مرا مرگ دهید !  ” سزار در کتاب ” کامنتریس ” میگوید : ” خود ارضایی مونس افراد تنها ، دوست افراد  ترک شده  ، ولی نعمت افراد ساخورده  واز کار افتدگان  جنسی ،  وسرمایه و ثروت فقرا وتفریح بزرگ آنان میباشد “

در جای دیگراین مشاهده گر ادعا کرده که  “من انجام خود ارضایی را  به لواط ترجیح میدهم “. رابینسون کروزوئه گفته است : من نمیتوانم برای شما بگویم که تا چه اندازه مدیون این هنر( فن خودارضایی) هستم  “. کویین الیزابت معتقد بود که ” خود ارضایی حامی و محافظ  بکارت است” . از قول کتوایو پادشاه و  قهرمان زولونقل شده است که : “مایع انزالی که باخود ارضایی برکف یک دست نقش میبندد ازسکسی که دو نفر دربوته ها انجام دهند شریف تر است ” . این جمله از بنجامین فرانکلین است که : ” خود ارضایی مادر اختراع است ” ، او در جای دیگرآورده است  خود ارضایی ” بهترین سیاست است “

براونی دریکی اززیباتریتن و تازه ترین  اشعار خود به شیوایی به وصف خود ارضایی پرداخته میگوید :” هیچ کسی به درستی آنرا نمیشناسد ولی عاشق آن است ، و هیچ کس نام درستی برآن نتوانسته اطلاق نماید ولی از آن تقدیر میکند.

آنچه از نظر گذشت جملات بزرگانی است که در وصف خود ارضایی لب به سخن گشوده اند. لیکن مخالفین این عمل هم کم نیستند و در مذمت این عمل، سخنان و دلایل خاص و تلخی مطرح میکنند. به عنوان مثال بریکهم یانگ میگفت : ” مقایسه خود ارضایی با سکس واقعی مثل مقایسه رعد و برق  واقعی و حشره ایست که تنها اسم آن  رعد و برق است “

سولومون معتقد بود:” از خود ارضایی هیچ نمیتوان گفت جز بی مقداری و بی ارزشی آن “

گالن نیز گفته است :” شرم آورترین عمل آن است که با رفتاری چون  خود ارضایی  ، منزلت خود را درحد انجام یک رفتار حیوانی پایین آوری ، در چنین شرایطی اگر الت تناسلی قطع گردد بهتر از آن است که مورد استفاده چنین رفتاری قرار گردد”.

آماردان  شهیر ، اسمیت ، در گزارشی که برای مجلس تهیه دیده بود آورده است :” به نطر من خود ارضایی بیش از هر کار دیگری سبب از بین رفتن  بچه ها میشود .  مضر بودن این رفتاراجتناب از آنرا ایجاب میکند

علائمی که نشان میدهد  فردی در انجام رفتار خود ارضایی افراط و زیاده روی  داشته است به اشکال زیر قابل تشخیص میباشند : وضعیت خوراک  ، تشنگی ، میل به سیگار ، میل به طنز گویی و پیوستن به جمع  ، داستان های مغایر اخلاق ، میل به نقاشی. زمانی که فرد عادت به خود ارضایی کرد علائمی چون از دست دادن حافظه ، کم شدن مردانگی ، خمودگی ، نا امیدی ، ضعف شخصیت ، ناباروی  و .. میباشد.

در میان کلیه رفتار های جنسی خود ارضایی از نازلترین اعتبار برخوردار است . سرگرمی زودگذر و بادپا ، کاری فرساینده ، نمایشی بی مزد و پول میباشد که جایی در اتاق های نقاشی نداشته از میان بیشتر جوامع متمدن بیرون فرستاده شده است .این رفتار در روزگار پیشرفته امروزین در پایین ترین رتبه و چیزی در حکم باد شکم نزد مردان درجه بندی میشود.

 سخنران پیشین به ذکر این نکته پرداخت که  همه رفتار های ناپسند اجتماعی مطرودند. لیکن من به شما میگویم از برخی از این رفتارهای ناپسند بیش از بقیه آنها باید اجتناب ورزید. در نتیجه من معتقدم چنانچه میخواهید با زندگی جنسی خود قمار کنید بیش از اندازه به دست خود اعتماد نکنید .

زمانیکه  حس میکنید میل و شورش جنسی در شما شکل گرفته  ” برج وندوم ” خود ،( آلت تناسلی) را با راه های دیگری پایین اوردید و نه صرفاً با خود ارضایی.

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که : سکس بهتر زندگی بهتر

دکتر مریم محبی رواندرمانگر و سکس تراپست

Tel: 905-597-1622

www.maryammohebbi.com

Voicemail : 818-7321622

Please follow and like us:
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram